(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V šope neobývaného domu v Podhorodi našli takmer 27 tisíc krabičiek cigariet
@ Aktuálne -> Región     Oct 18 2004 - 08:21 GMT
Košice (TASR) - Takmer 27 tisíc škatuliek cigariet s ukrajinskými kolkami za viac ako pol milióna korún našli počas víkendu v šope neobývaného rodinného domu v obci Podhoroď na východnom Slovensku príslušníci odboru hraničnej kontroly.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach Jana Demjanovičová v nedeľu pre TASR uviedla, že cigarety ilegálne preniesla cez štátnu hranicu medzi Ukrajinou a Slovenskom v katastri obce Inovec v okrese Sobrance 20-členná skupina páchateľov. Pravdepodobne ide o štátnych príslušníkov Ukrajiny.

Colná hodnota cigariet je viac ako 535 tisíc korún. Daňový únik zatiaľ nebol vyčíslený.

Demjanovičová dodala, že vyšetrovateľ Úradu justičnej a kriminálnej polície PZ v Michalovciach začal trestné stíhanie pre trestný čin porušovanie predpisov o obehutovaru v styku s cudzinou.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/