(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na pašovanie cigariet doplatili piati Ukrajinci
@ Aktuálne -> Región     Oct 18 2004 - 07:48 GMT
Michalovce (TASR) - Piati Ukrajinci vo veku od 21 do 32 rokov doplatili vo štvrtok vďaka koordinovanej spolupráci pohraničníkov z blízkosti slovensko-ukrajinskej štátnej hranice a michalovských kriminalistov na pašovanie cigariet.

Polícia pri zásahu zhabala 6620 kartónov cigariet rôznych značiek označených kontrolnou známkou Ukrajiny v celkovej hodnote 1 milión 125 tisíc 400 korún. Pre Slovenskú republiku by colný a daňový únik predstavoval vyše 3 milióny 364 tisíc korún. Michalovský vyšetrovateľ vzniesol voči zadržaným Ukrajincom obvinenie z trestného činu porušovania predpisov o obehu tovaru v styku s cudzinou formou spolupáchateľstva. Zároveň bol podaný návrh na ich vzatie do vyšetrovacej väzby.

Pohraničníci z Beňatiny vo štvrtok popoludní zistili pohyb piatich spomínaných mužov na štátnej hranici z Ukrajiny na územie SR. Osoby niesli na chrbtoch špeciálne upravené vaky, prelepené lepiacimi páskami, ktoré asi 50 metrov od štátnej hranice pri obci Ruský Hrabovec v Sobraneckom okrese odložili na zem. Po výzve policajtov sa dali muži na útek a nezastavili ich ani dva varovné výstrely. Po posilnení hliadky so služobným psom sa pohraničníkom podarilo zadržať troch z pätice mužov bez cestovných dokladov. Ïalších dvoch našli policajti v rodinnom dome Michala B. (1949) v obci Ruský Hrabovec. Pri prehliadke domu a v drevárni našla hliadka osem špeciálne upravených vakov a spomínaný počet cigariet.

Pri celej akcii, na ktorej sa podieľali policajné hliadky z oddelenia hraničnej kontroly v Beňatine, Ubli, Petrovciach a policajtov z Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii z Michaloviec, nedošlo k zraneniu osôb. TASR o prípade informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/