(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na trebišovskom námestí predávajú dnes chlieb a pečivo za symbolickú cenu
@ Aktuálne -> Región     Oct 15 2004 - 14:47 GMT
Trebišov 15. októbra (TASR) - Dvadsaťdva mladých dobrovoľníkov a členovia Územného spolku Slovenského červeného kríža (ÚS SČK) dnes v centre Trebišova predávajú chlieb a pečivo za symbolickú cenu.
Cieľom je pomôcť chudobným a ľuďom v hmotnej núdzi. "Chudoba nie je len v krajinách tretieho sveta, ale jej svedkami sme aj na východe Slovenska, preto sme sa rozhodli, že dnešným podujatím pomôžeme tým, ktorí to naozaj potrebujú," uviedla pre TASR riaditeľka ÚS SČK v Trebišove Libuša Babuľáková. Dodala, že tí obyvatelia Trebišova, alebo jeho návštevníci, ktorí majú plnšie peňaženky, môžu dať za jeden chlieb aj podstatne vyššiu sumu, než za akú ho ponúkajú v predajniach.

"Získané financie použijeme pre týrané deti v našom zariadení, ale i pre deti, ktoré sú v sociálnej núdzi a nenavštevujú školské jedálne," povedala riaditeľka. Finančné vyčíslenie zbierky bude známe večer.

Do humánnej akcie sa zapojilo všetkých osem pekární z Trebišova a Sečoviec. Podujatie pripravili pri príležitosti Svetového dňa boja proti hladu, ktorý Medzinárodná zdravotnícka organizácia vyhlásila na 16. októbra.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/