(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Neznámy muž telefonicky avizoval výbuch bomby v spišskonovoveskom Kauflande
@ Aktuálne -> Región     Oct 12 2004 - 15:50 GMT
Spišská Nová Ves 12. októbra (TASR) - Výbuch bomby v spišskonovoveskom Kauflande avizoval dnes krátko pred pol desiatou neznámy muž, ktorý zavolal na tiesňovú linku 158. Polícia miesto zabezpečila a postupne uvoľňovala nákupné priestory tak, aby nedochádzalo k zbytočnému chaosu.

"Púšťali sme ľudí von, ale nie dnu," spresnil pre TASR riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ v Spišskej Novej Vsi Vladimír Chroust. Ako ďalej povedal, na miesto prišli pyrotechnici z Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach so psom špeciálne cvičeným na vyhľadávanie výbušnín. Dosiaľ žiadne nenašli. Polícia predpokladá, že ide šírenie poplašnej správy.

Riaditeľ spresnil, že vo vzťahu ku Kauflandu v meste podobný telefonát zatiaľ nezaznamenali. Na margo prijatých opatrení dodal, že okamžite odpojili prívod plynu do objektu, okolie nákupného centra uzatvorili a na mieste boli pripravené vozidlá Rýchlej zdravotnej pomoci i Hasičského a záchranného zboru zo Spišskej Novej Vsi. K udalosti došlo v dopoludňajších hodinách, teda v čase, keď v nákupnom centre býva oveľa menej kupujúcich než napríklad popoludní.

Chroust pre TASR ďalej povedal, že polícii sa už podarilo lokalizovať miesto, odkiaľ neznámy volal. Išlo o verejný telefónny automat v Spišskej Novej Vsi. V súčasnosti polícia hľadá svedkov, ktorí by mohli pomôcť čo najskôr vypátrať páchateľa.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/