(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Dôchodcovia z Krompách a z Rožňavy zaútočili na policajta
@ Aktuálne -> Región     Oct 11 2004 - 12:56 GMT
Košice 11. októbra (TASR) - Na policajta zaútočil 50-ročný invalidný dôchodca Ján J. z Krompách v okrese Spišská Nová Ves, ktorého stíhajú za útok na verejného činiteľa a týranie manželky.

K incidentu, pri ktorom Krompašan roztrhol policajtovi rovnošatu, došlo v sobotu, keď obvineného polícia pred dverami bytu vyzvala, aby podal vysvetlenie v súvislosti s oznámením manželky. Pri jeho predvádzaní na policajnú stanicu museli policajti použiť donucovacie prostriedky. Ženu údajne týral už od roku 2001, pričom ju viac razy fyzicky napadol a spôsobil zranenia, ktoré si nevyžiadali lekárske ošetrenie.

Z útoku na policajta a výtržníctva sa bude zodpovedať aj 58-ročný dôchodca Ivan F. z Rožňavy, ktorý 7. októbra po predvedení na policajnú stanicu kvôli zisteniu totožnosti rozbil sklo na dverách čakárne a kopol policajta. Pri páde na zem si dôchodca rozbil hlavu. Z rožňavskej nemocnice, kde ho priviezli na ošetrenie, ušiel. V čase predvedenia bol zjavne pod vplyvom alkoholu.

TASR informovala dnes hovorkyňa KR PZ v Košiciach Jana Demjanovičová


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/