(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V šiestich prihraničných obciach s Ukrajinou pribudne kamerový systém
@ Aktuálne -> Región     Sep 29 2004 - 16:08 GMT
Petrovce/Sobrance 29. septembra (TASR) - Zvýšiť bezpečnosť obyvateľov a zmapovať pohyb cudzích osôb a motorových vozidiel je cieľom monitorovacieho kamerového systému, ktorý pribudne v šiestich obciach v blízkosti slovensko-ukrajinskej štátnej hranice.

Na dvadsaťštyrihodinový kamerový systém, ktorý bude nepretržite napojený na políciu v Petrovciach, získali samosprávy obcí Koromľa, Porúbka, Vojnatina, Priekopa, Husák a Petrovce zo štátneho rozpočtu vyše štyri milióny korún. Spomínaný objem finančných prostriedkov použijú obce nielen na kamerový systém, ale aj na celonočné verejné osvetlenie. "Doteraz sme šetrili a v lete sme verejné osvetlenie vypínali, čo po zabudovaní kamery už nebude možné. Investícia by mala priniesť lepšiu bezpečnosť obyvateľov obce," uviedol dnes pre TASR starosta obce Petrovce Pavel Tomčo. Dodal, že obyvatelia zaznamenaných údajov nemusia obávať. "Kazeta sa použije až v prípade, keď sa niečo stane. Kto nerobí zle, ten sa nemá čoho báť," doplnil starosta.

Budovanie monitorovacieho systému sa realizuje v rámci projektu Program prevencie protispoločenskej činnosti v Košickom kraji.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/