(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Záver prázdnin využili ekológovia na čistenie Bačkovského potoka
@ Aktuálne -> Región     Aug 30 2004 - 08:41 GMT
Višňov (TASR) - Čistením povodňami zasiahnutého Bačkovského potoka v okrese Trebišov na východnom Slovensku začal sa sobotňajší pracovný program víkendového letného tábora, ktorého účastníci pomáhajú v závere prázdnin prírode i obyvateľom obcí v pohorí Slanských vrchov.

Okrem zástupcov samosprávy a regionálneho Povodia Bodrogu a Hornádu sa zapojili do ekologických aktivít aj miestni dobrovoľníci, ktorí nakladali a odvážali zozbieraný odpad. Dnešné popoludnie patrilo workshopom o ekologických aktivitách zameraných predovšetkým na ozdravenie krajiny. Večer je na programe prezentácia kultúrnych a umeleckých aktivít členov víkendového tábora, ktorí môžu predstaviť vlastný program.

V nedeľu bude podujatie pokračovať turistickými vychádzkami do okolitej prírody Bačkovského potoka a Slanských vrchov. Účastníci navštívia miesto budúceho strediska ekologickej obnovy povodia a dostanú priestor na prezentáciu vízie i reálnych krokov na ozdravenie tamojšej krajiny.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/