(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Obyvateľov povodňami postihnutých obcí Zemplína naďalej trápia komáre
@ Aktuálne -> Región     Aug 25 2004 - 08:17 GMT
Malčice (TASR) - Obyvateľov povodňami postihnutých Malčíc, Oborína, Kačanova, Petrikoviec, ale hlavne malčickej časti Hradištská Moľva v okrese Michalovce, naďalej trápia mračná komárov.

Situáciu s nadmerným výskytom tohto nepríjemného hmyzu odmieta podceňovať starostka Malčíc Marta Tomková. "Voda, hoci ustúpila, vytvorila bahno a živnú pôdu pre komáre, ktoré sa množia jedna radosť a znepríjemňujú život nielen starým občanom, ale hlavne deťom," uviedla pre TASR.

Podľa starostky večer obyvatelia nemôžu ísť von. Komáre boli síce na nížine stále, ale teraz sa markantne rozmnožili. "Žiadali sme štát o pomoc, ktorú vidíme jedine v chemických postrekoch celého územia, pretože repelenty sú účinné len krátko, dodala Tomková.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/