(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Poľnohospodári na Zemplíne ohlasujú škody po záplavách
@ Aktuálne -> Región     Aug 19 2004 - 08:18 GMT
Michalovce/Zemplín 18. augusta (TASR) - Poľnohospodári na Zemplíne využívali dnešný deň ako posledný termín stanovený Ministerstvom pôdohospodárstva SR na oznámenie škôd po záplavách, aby neprišli o dotácie z dôvodu nižších úrod.

Kontaktné miesto Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) v Michalovciach zaevidovalo doposiaľ tri subjekty, ktoré odhadli straty spôsobené záplavami na asi 28 miliónov Sk. Takmer polovicu z uvedenej sumy tvoria škody, ktoré evidujú v Agropotravinárskom družstve v Malčiciach, kde zaznamenali výpadok produkcie vo výške 52 % z celkových plánovaných príjmov.

Vo Vranove nad Topľou nahlásilo na PPA škody 8 subjektov, ktoré mali v povodí Tople a Ondavy zaplavených vyše 1 200 hektárov (ha) výmery s rôznymi plodinami. V Trebišovskom okrese voda poškodila úrodu na približne 1 800 ha. Tamojší poľnohospodári odhadujú škody na viac než 15 miliónov Sk. TASR o tom informovali pracovníci PPA v spomínaných mestách.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/