(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Povodňová situácia v Košickom kraji sa stabilizuje, hladiny riek pomaly klesajú
@ Aktuálne -> Región     Aug 03 2004 - 08:30 GMT
Košice 2. augusta (TASR) - Povodňová situácia v Košickom kraji sa pomerne stabilizovala. Hladiny vodných tokov pomaly klesajú, čomu výdatne pomohlo zníženie množstva vypúšťanej vody z vodohospodárskych diel Ružín a Domaša.

Podľa vedúceho odboru krízového riadenia a podpredseda Krajského krízového štábu v Košiciach Andreja Salanciho sa situácia sa stabilizovala na rieke Ondava a podstatne sa zlepšila v povodí riek Hornád a Torysa. Úroveň hladiny na úseku Hornád – Ždaňa dosahuje 264 centimetrov a 242 centimetrov na úseku Hornád – Kysak. Napriek tomu až do odvolania pretrváva na oboch tokoch 3. stupeň povodňovej aktivity.

Najkritickejšia situácia v priebehu nočných hodín y nedele na pondelok bola na území okresu Michalovce, v povodí rieky Ondava v katastroch obcí Markovce, Malčice, Kačanov, Falkušovce, Petrikovce, Hradištská Moľva a Oborín, spresnil Salanci. Posledné údaje ukazujú, že hladina rieky Ondava začala podstatne klesať a v súčasnosti v Horovciach dosahuje 154 centimetrov. V obci Oborín je kvôli zaplaveniu ešte stále uzatvorená štátna cesta 552 v úseku Oborín – Sírnický most.

Podľa informácií z košického odštepného závodu Slovenského vodohospodárskeho podniku, o. z., Košice a Slovenského hydrometeorologického ústavu nie je predpoklad trvalej zrážkovej činnosti na území Košického kraja v najbližších hodinách. Predpovede hovoria o lokálnych zrážkach a búrkach najmä v nočných hodinách a v utorok. Je predpoklad, že v priebehu dňa dnešného dňa bude na vodných tokoch v Košickom kraji zrušený 3. stupeň povodňovej aktivity.

Na malých vodných tokoch na území Košického kraja je v súčasnej dobe situácia pokojná, hladiny klesajú, pokračujú sanačné a likvidačné práce.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/