(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Horská záchranná služba v Slovenskom raji zasahovala už dvakrát
@ Aktuálne -> Región     Jul 30 2004 - 07:33 GMT
Slovenský raj 29. júla (TASR) - Horská záchranná služba (HZS) dnes (štvrtok, 29. júla) popoludní dvakrát zasahovala v Slovenskom raji. Najprv pomáhali na Kláštorisku poľskej turistke, ktorú zastihli na chodníku bolestivé kàče, takže nebola schopná pokračovať v túre. Záchranári jej poskytli prvú pomoc a transportovali ju do ubytovne v Spišských Tomášovciach, odkiaľ ju previezli do nemocnice v Spišskej Novej Vsi.

V podvečer prostredníctvom linky tiesňového volania požiadali HZS o pomoc pre 17-ročného slovenského turistu, ktorý si pri páde z Dúhového vodopádu v Kláštorskej rokline zlomil predlaktie, vážne zranil lakťový kåb a utrpel viaceré pomliaždeniny. Záchranári ho ošetrili a previezli do spišskonovoveskej nemocnice.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/