(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Hladiny vodných tokov na Spiši popoludní ešte stúpali
@ Aktuálne -> Región     Jul 30 2004 - 07:30 GMT
Spišská Nová Ves 29. júla (TASR) - Prerušované zrážky v popoludňajších hodinách naďalej zvyšovali hladiny vodných tokov v regióne Spiša. Tretí stupeň povodňovej aktivity vyhlásili v mestách Krompachy a Gelnica a v desiatich obciach okresov Spišská Nová Ves a Gelnica. Problémy tam spôsobovali miestne toky, ktoré sa rozvodnili a vyliali z brehov.

V obciach Veľký Folkmár, Hincovce, Žakarovce, Helcmanovce, Prakovce, Matejovce nad Hornádom, Kojšov, Olcnava, Slovinky a Henclová lokálne potoky spôsobili škody na majetku. Voda poškodila miestne komunikácie, mosty, lávky, zaplavila pivnice a suterény rodinných domov i ďalších objektov, znečistila studne a v Matejovciach nad Hornádom aj obecný vodovod.

Na záchranných prácach sa počas dneška (29. 7. - štvrtok)podieľalo takmer 380 ľudí, nasadených bolo vyše 40 mechanizmov - nákladných áut, traktorov, bágrov, buldozérov i hasičských cisterien. Podľa Viliama Štubňu z obvodnej povodňovej komisie v Spišskej Novej Vsi evakuácia ľudí nebola potrebná.

Práce v postihnutých obciach naďalej pokračujú. Riadia ich obecné povodňové komisie, koordinujú obvodná a krajská komisia. ¼udia za pomoci techniky predovšetkým odstraňujú prekážky z vodných tokov, najmä v okolí mostov a lávok, čistia a uvoľňujú miestne komunikácie, odčerpávajú vodu z pivníc a suterénnych priestorov zaplavených objektov. Ïalší budujú hrádze z vriec naplnených pieskom. Obvodná povodňová komisia v Spišskej Novej Vsi zasadne opäť o 17.hodine.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/