(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Z krádeže foriem na odliatky obvinili viacnásobne súdne trestaných Michalovčanov
@ Aktuálne -> Región     Jul 29 2004 - 07:39 GMT
Košice 28. júla (TASR) - Michalovským policajtom sa podarilo vypátrať zlodejov, ktorí počas víkendu ukradli formy na betónové odliatky a tvárnice aj s 375 kg vážiacim manipulačným zariadením. Išlo o "známe firmy" vzhľadom na fakt, že páchatelia už boli sedem až 15-krát súdne trestaní.

Krádeže vlúpaním do michalovskej firmy sa dopustili piati nezamestnaní Michalovčania - dosiaľ sedemkrát súdne trestaní 26-ročný Marián N. a 24-ročný Ondrej R., osemkrát súdne trestaný 27-ročný Jaroslav K., 11-krát súdne trestaný 29-ročný Karol K. a 31-ročný Ignác K., ktorý bol 15-krát súdne trestaný.

Vyšetrovateľ Úradu justičnej a kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Michalovce ich v utorok obvinil z trestného činu krádeže formou spolupáchateľstva. Stíhaní sú na slobode.

Po podrobnej inventúre v poškodenej firme zistili, že krádežou foriem jej bola spôsobená škoda vo výške 1 101 650 Sk. Ukradnuté predmety však policajti u obvinených našli, zaistili a nepoškodené vrátili majiteľom firmy.

TASR o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/