(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košice získajú z predaja majetku ponúkaného vo verejnej súťaži 8,4 milióna Sk
@ Aktuálne -> Región     Jul 22 2004 - 13:23 GMT
(TASR) - Temer 8,4 milióna Sk získa mesto Košice z predaja svojho majetku, ktorý ponúklo záujemcom prostredníctvom verejnej obchodnej súťaže. Získané prostriedky sa stanú príjmom rozpočtu mesta. V rámci súťaže chcelo mesto predať 9 nehnuteľností, ale i hnuteľný majetok. Tri nehnuteľnosti ponúklo na prenájom.

Magistrát prijímal prihlášky do obchodnej verejnej súťaže o najvhodnejší návrh na uzavretie zmluvy na predaj alebo prenájom majetku mesta do 8. júla tohto roka. Mesto do stanoveného termínu dostalo ponuky na predaj pozemku v mestskej časti (MČ) Juh, na predaj pozemku v MČ Západ a na časť detského dopravného ihriska takisto v MČ Západ. Informovala o tom hovorkyňa magistrátu Zuzana Bobriková.

Podľa jej slov bol predaj pozemku na výstavbu rodinného domu v MČ Vyšné Opátske zatiaľ pozastavený, pretože tesne pred uzávierkou súťaže dostalo mesto informáciu advokátskej kancelárie, ktorej klient predpokladá, že pozemok patril jeho rodičom. Po preskúmaní opodstatnenosti jeho predpokladu mesto buď vyhovie záujemcovi, prípadne bude tento pozemok zo súťaže vyňatý.

Ako ďalej informovala Bobriková, nik neprejavil záujem o tenisové kurty a budovu v MČ Košická Nová Ves, stanicu osobnej hygieny MČ ahanovce, ďalší pozemok v MČ Západ a o dom a pozemok v MČ Staré Mesto, ani o ďalšiu budovu v historickom centre mesta. S nezáujmom sa stretli aj tri ponuky na prenájom.

Ïalšia verejná obchodná súťaž by sa mala konať začiatkom septembra.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/