(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na Zemplínskej šírave sa začal drevorezbársky plenér
@ Aktuálne -> Región     Jul 20 2004 - 15:27 GMT
Zemplínska šírava 20. júla (TASR) - Drevorezbárskym plenérom odštartovali dnes na Zemplínskej šírave Folklórny festival Zemplína, ktorý vyvrcholí počas nadchádzajúceho víkendu.

Štyria rezbári z okolia Košíc a Medzilaboriec budú do soboty pred očami návštevníkov vyrezávať sochy, ktoré budú inštalované v exteriéroch rekreačnej oblasti. "Návštevníci sa tak budú môcť na vlastné oči presvedčiť, že práca rezbára nespočíva iba v sile rúk, ale aj vo fantázii a tvorivosti," uviedol pre TASR riaditeľ Správy cestovného ruchu (SCR) Vinné Miroslav Juro.

Podľa Jura festival bude pokračovať v piatok otvorením výstavy a degustácie vín. V sobotu a v nedeľu sa rekreantom predstavia ľudoví rezbári, pernikári, tkáči, čipkárky a pod. Súčasťou festivalových dní bude aj prehliadka folklórnych skupín nielen zo Zemplína, ale aj z Poľska.

Juro podotkol, že návštevnosť počas uplynulých dvoch horúcich dní viditeľnejšie stúpla.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/