(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Traja muži sa pokúsili vykradnúť v Pribeníku vozňovú zásielku dlaždíc
@ Aktuálne -> Región     Jul 15 2004 - 12:38 GMT
Bratislava 15. júla (TASR) - Ani varovné výstrely do vzduchu neprinútili zastať jedného z trojice mužov, ktorých pristihli príslušníci Železničnej polície (ŽP) z Čiernej nad Tisou v noci z utorka na stredu pri vykrádaní vozňovej zásielky dlaždíc na stanici v Pribeníku.

Trojica mužov vo veku 31, 42 a 46 rokov stačila do svojho odhalenia policajtmi vyložiť z nákladného vozňa, z ktorého najprv násilím strhli ochranné plomby a otvorili dvere, 95 škatúľ neglazúrovaných dlaždíc za 37 000 korún, informoval TASR hovorca Železničnej polície Jozef Búranský. Potom podľa neho páchatelia dvere zatvorili a plomby tepelne spojili. Zakrátko ich však pri vyloženom náklade vedľa odstavnej vlakovej súpravy spozorovala hliadka ŽP, pred ktorou sa dali na útek. Dvaja mladší páchatelia uposlúchli výzvu zastaviť, najstarší nedbal ani na varovné výstrely a ozlomkrk trielil preč, spresnil Búranský. Jeden z policajtov ho však dostihol a pomocou hmatov a chvatov ho doviedol k ďalším kumpánom.

Po predvedení na oddelenie ŽP v Čiernej nad Tisou sa muži priznali ku krádeži. ŽP začala vo veci trestné stíhanie a mužov obvinila pre trestný čin krádeže formou spolupáchateľstva.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/