(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vo Vinnom vyrcholia prípravy osláv 755. výročia prvej písomnej zmienky o obci
@ Aktuálne -> Región     Jul 14 2004 - 14:10 GMT
Vinné 14. júla (TASR) - Prípravy na oslavy 755. výročia prvej písomnej zmienky o obci vrcholia v týchto dňoch vo Vinnom v Michalovskom okrese.

Obec je známa nielen poskytovaním rekreačných služieb na Vinianskom jazere, ale aj v strediskách Zemplínskej šíravy, ktoré patria pod Správu cestovného ruchu Vinné. "Oslavy obce sa začnú v piatok 23. júla na Zemplínskej šírave v stredisku Hôrka medzinárodnou prezentáciou vín," uviedla dnes pre TASR pracovníčka Obecného úradu vo Vinnom Marta Figová. Dodal, že v spomínaný deň sa uskutoční aj stretnutie rodákov z obce, ktorá bola rodiskom viacerých známych dejateľov. Patrí medzi nich aj prvý predseda zahraničnej Matice slovenskej mons. František Jozef Fuga.

Trojdňové podujatie bude pokračovať v sobotu verejnou ochutnávkou vín a vyvrcholí v nedeľu posvätením obecnej studničky a futbalovým turnajom. Súčasťou osláv bude aj bohatý kultúrny program i množstvo sprievodných akcií.

Vo Vinnom žije v súčasnosti 1600 obyvateľov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/