(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Kolpingovo dielo otvorilo na Spišskej Kapitule prázdninový tábor pre nadané deti
@ Aktuálne -> Región     Jul 06 2004 - 07:34 GMT
Košice/Spišská Kapitula 4. júla (TASR) - Letný prázdninový tábor pre nadané deti otvorili v nedeľu v Kolpingovom dome na Spišskej Kapitule. Kreatívny týždeň pod názvom Naša domovina - naši ľudia - my a dnešok v ňom prežije päťdesiat žiakov zo všetkých slovenských regiónov.

Tábor zorganizovalo národné združenie Kolpingovo dielo na Slovensku, informovala jeho projektová koordinátorka Karin Hölczová. Deťom sa budú venovať špičkoví odborníci z oblasti výtvarného umenia, hudby, spevu, divadla a tanca. Organizátori nezabudli ani na lektora športových aktivít. Na záver pobytu sa 11. júla školáci predstavia výstavou vlastných umeleckých diel a kultúrnym programom.

Kolpingovo dielo na Slovensku je sociálno-vzdelávacie združenie, ktoré je súčasťou medzinárodného Kolpingovho diela so sídlom v nemeckom Kolíne nad Rýnom. Na Slovensku pôsobí ako národné združenie od marca 1995. Venuje sa aktivitám na pomoc nezamestnaným a sociálne odkázaným ako aj projektom na podporu tolerancie, demokracie a národnostne zmiešených regiónov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/