(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Falošné tisíckorunáčky zachytili v Dobšinej a Michalovciach
@ Aktuálne -> Región     Jun 28 2004 - 15:02 GMT
Košice 28. júna (TASR) - Falošnú 1000-korunovú bankovku zistil pri preberaní tržby pracovník čerpacej stanice v Dobšinej v okrese Rožňava.

Bankovkou platil zo štvrtka na piatok neznámy páchateľ, informovala dnes Oľga Lukáčová z KR PZ v Košiciach. Falošná tisíckorunáčka bola vytlačená na nekvalitnom papieri s chýbajúcou vodotlačou a bola menšia ako pravá.

Pri preberaní tržby zistili v ten istý deň falzifikát rovnakej nominálnej hodnoty s podobnými chybami aj v michalovskej expozitúre VÚB. Na výmenu za inú menu ju predložil neznámy páchateľ. Bankovky preskúmajú v skúšobni platidiel NBS v Bratislave. Vyšetrovatelia začali trestné stíhanie vo veci pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/