(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Michalovciach sa začali oslavy 760. výročia prvej písomnej zmienky o meste
@ Aktuálne -> Región     Jun 25 2004 - 16:04 GMT
Michalovce 25. júna (TASR) - Slávnostným otvorením Putovného detského tanečného country festivalu s medzinárodnou účasťou odštartovali dnes v Michalovciach trojdňovú narodeninovú party.

Obyvatelia mesta i okolia si počas víkendu pripomenú 760. výročie prvej písomnej zmienky o metropole Zemplína. "Stalo sa pravidlom, že pri takýchto výročiach sa koná slávnostné mestské zastupiteľstvo. Aj tento rok sme ocenili šiestich významných obyvateľov Michaloviec, alebo tých, ktorí v Michalovciach pracovali, alebo sa významne pričinili o reprezentáciu mesta," uviedol pre TASR primátor Jozef Bobík.

Medzi ocenenými bol profesor Ján Korčmároš, Mikuláš Čollák, ale aj Ján Ïurovčík a ďalší. Poslanci tamojšieho mestského zastupiteľstva ocenili plaketou za duchovný rozvoj mesta aj sedem cirkví v ňom pôsobiacich.

Oslavy mesta budú kultúrno-spoločenským programom Deň východu pokračovať v sobotu. Počas osláv odvysielajú tri živé vstupy z michalovského námestia v poľskej štátnej televízii. Podujatie vyvrcholí v nedeľu prehliadkou cirkevných zborov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/