(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vo osobnom vlaku napadol 15-ročný Popradčan dvoch chlapcov
@ Aktuálne -> Región     Jun 22 2004 - 14:20 GMT
Bratislava 22. júna (TASR) - Z trestných činov lúpeže a výtržníctva bol obvinený 15-ročný Popradčan. Kopancami do hlavy a vyhrážkami chcel získať od o rok mladšieho žiaka základnej školy Poprad-Veľká nejaké peniaze.

Chlapec cestoval so spolužiakom osobným vlakom na úseku Poprad-Tatry–Gánovce, keď k nim do kupé pristúpil spomenutý 15-ročný Popradčan a žiadal od nich peniaze.

Keďže jeden zo spolužiakov vedel o jeho násilníckom správaní a obával sa, že mu dotyčný ublíži, dal mu päť korún. Druhý mu však oznámil, že mu žiadne peniaze nedá, pretože ich potrebuje na cestu domov.

Násilník potom vytiahol mladíkovi z vrecka nohavíc peňaženku a začal ju prehľadávať. Ten mu ju ale vytrhol z ruky a vložil si ju naspäť do nohavíc, na čo ho starší chlapec začal kopať do hlavy. Keď vystupoval v Gánovciach, upozornil ho, aby o
incidente nikomu nehovoril, lebo inak si ho počká v škole.

Informácie TASR poskytol hovorca Železničnej polícia Jozef Búranský.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/