(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
”Dobývanie nerastných surovín - pohľad z druhej strany”
@ Aktuálne -> Životné prostredie     May 11 2004 - 03:28 GMT
(Spoločnosť priateľov Zeme – tlačová správa) -- Spoločnosť priateľov Zeme srdečne pozýva na prednášku Ing. Štefana Szaba a JUDr. Jozefa Šuchtu: ”Dobývanie nerastných surovín - pohľad z druhej strany”.

Z obsahu prednášky:
- Dopad ťažby nerastov na krajinu, prírodu a ľudí
- Ako je možné nahradiť neobnoviteľné nerastné suroviny
- Bude nakladať Slovensko s nerastným bohatstvom ako rozvojová alebo vyspelá krajina?

Kde ? Hlavná ul. 68, Košice
Kedy ? 12. mája 2004 (streda) o 17.30 hod.

Štefan Szabó je vzdelaním banský inžinier, preto podrobne pozná negatívne sociálne a ekologické dopady nadmernej ťažby surovín i lepšie alternatívy. V súčasnosti pôsobí ako líder o.z. Sosna.

JUDr. Jozef Šuchta sa už niekoľko rokov venuje kampani za zlepšenie surovinovej politiky SR a proti otváraniu lomov v blízkosti chránených území.


Prednáška sa uskutoční v rámci cyklu ”Večery o ekológii a ľudských právach”. V rámci neho odznejú prezentácie o týchto témach každú stredu o 17.30 na Hlavnej ul. 68 v Košiciach až do 16.6.2004.

Spoločnosť priateľov Zeme
pošt. adresa: P.O.BOX H-39, 040 01 Košice
kanc. Alžbetina 53, Košice, tel./fax: 055 / 677 1 677
e-mail: spz@spz.sk


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/