(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
“Zem potrebuje priateľov”
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Apr 22 2002 - 05:14 GMT
Do redakcie Cassovia.sk sme dostali tlačovú správu Spoločnosti priateľov Zeme:
Výstava o odpadoch a toxickom znečistení na 15 paneloch s veľkorozmernými fotografiami, faktami vo veľkom stane na námestiach, stánky s informačnými materiálmi; stretnutia so zástupcami samospráv a médií v 12 mestách SR, možnosti zapojenia sa do aktivít ochrany prostredia, prednášky - to všetko je súčasťou aktivít celoslovenského informačného turné “Zem potrebuje priateľov” , ktoré 22.apríla – na Deň Zeme, začína v Košiciach environmentálna nezisková organizácia Spoločnosť priateľov Zeme (SPZ).
Cieľom infoturné Spoločnosti priateľov Zeme je zvýšiť informovanosť o problémoch životného prostredia v SR a možných riešeniach, so zameraním na problémy spojené s odpadmi, obalmi, toxickým znečistením.
Zároveň budú akcie infoturné informovať o činnosti Spoločnosť priateľov Zeme, pozitívnych výsledkoch a možnostiach podpory, alebo i zapojenia sa do jej činnosti.

Občania budú môcť bezplatne získať mnoho informácií o príčinách znečisťovania životného prostredia, o tom ako môžeme pomôcť znižovať ho v každodennom živote. Zároveň získajú informácie o tom ako pomôže pripojenie sa k podporovateľstvu / členstvu Spoločnosti priateľov Zeme.
Tých, ktorí by si chceli pozrieť výstavu, získať informačné materiály a stretnúť sa so zástupcami SPZ, pozývame v dňoch:

22.4. - 25.4. 2002.
na Hlavnú ulicu v Košiciach, pred Štátnu vedeckú knižnicu,
v čase : v pondelok od 13.00 do 18.00 hod.
ostatné dni od 10.00 do 18.00 hod.

S pozdravom

Radoslav Plánička
Spoločnosť priateľov Zeme


Doplňujúce informácie
Infoturné SPZ postupne počas roka navštívi tieto mestá: Košice, Bardejov, Prešov, Poprad, Liptovský Mikuláš, Martin, Žilinu, Trenčín, Bratislavu, Trnavu, Nové Zámky a Banskú Bystricu.

Na fotografii je líder mvo Spoločnosť priateľov Zeme Ladislav Hegyi.

V prípade záujmu o informačné materiály alebo viac informácii o tejto akcii, kontaktujte prosím Radoslava Pláničku (0903 669 886).

Spoločnosť priateľov Zeme


pošt. adresa: P.O.BOX H-39, 040 01 Košice
kanc. Alžbetina 53, Košice, tel./fax: 055 / 677 1 677
e-mail: spz@changenet.sk, www.cassovia.sk/spz


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/