(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Jozef Ondzik: SLOVENSKO – obrazová správa o stave krajiny
@ Kultúra -> Výstavy     Apr 04 2003 - 04:30 GMT

Warning: file(/home/marek/cassovia/vystavy/vkjb04042003/INDEX): failed to open stream: No such file or directory in /raid/cassovia/photoset.inc.php on line 25
27. 3. - 24. 4. 2003

Verejná knižnica Jána Bocatia


Fotoklub NOVA vo svojej fotogalérii vo Vedeckej knižnici Jána Bocatia prezentuje výstavu slovenského fotografa Jozefa Ondzika s názvom SLOVENSKO – obrazová správa o stave krajiny.

”Chcem rozprávať. Nie kričať, ohurovať, šokovať. Preto volím ten najjednoduchší spôsob vo vyjadrovaní. Štandardný objektív, spracovanie, pohľad. Fotograf má zdanlivo ostať čo najďalej od zásahu do obrazu. Skryť sa a byť neviditeľný. Má iba umožniť, aby situácia pretransformovaná do plochy obrazu ostala čitateľná a zrozumiteľná,“ tvrdí o svojej tvorbe autor.

Osobitým rukopisom vytvára obrazové poviedky a eseje. Nie je fotografom extrémnych vášní, emócií a hraničných situácií; zaujíma ho správanie jedincov, skutočnosti a prenikavé oko autora.

Jozef Ondzik (1964) je rodený Humenčan, v roku 1990 promoval na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozef Šafárika v Košiciach. V rokoch 1998 až 2001 študoval fotografiu na Inštitúte tvorivej fotografie Slezské univerzity v Opave. Vystavuje a publikuje od roku 1980. V súčasnosti pracuje ako anestiziológ v Slovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb v Bratislave.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/