(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Kultúrne leto v Botanickej záhrade UPJŠ
@ Kultúra -> Koncerty     Jun 28 2021 - 17:31 GMT

Po úspešných letných koncertoch v roku 2020 prichádza Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach s rozšíreným kultúrnym programom aj na leto 2021. V spolupráci s viacerými partnermi pripravila kultúrne leto rôznych žánrov. Poučenie a oddych návštevníkov tak doplnia koncerty, premietanie filmu a celoletná výstava obrazov významného slovenského umelca Andreja Dúbravského. Značná časť týchto akcií je určená pre deti a rodiny s deťmi, ale nielen pre nich.#CONT#


 


„Koncerty v Botanickej záhrade UPJŠ začínajú už v sobotu 26. 6., prvý je určený deťom vo veku 2-8 rokov a je spojený s využitím atrakcií pre deti. Začína o 16:00 a vystúpi na ňom skupina Paci Pac. Druhý koncert sa bude konať 4. 7. o 18:00. V rámci Festivalu  mládežníckych orchestrov a zborov ŠENGENSKÝ POLUDNÍK na ňom vystúpi sliezsky komorný zbor Ad Libitum z Poľska. Koncert bude pokračovať vystúpením huslistky Brunhilde Linsel s košickou popovou formáciou Ecliptic. Tretím koncertným dňom bude 29. 8. Najskôr detský koncert Uja ¼uba o 16:00 a o 18:30 stálica slovenskej hudobnej scény, Pavol Hammel. Júnový a augustový koncert sú organizované v spolupráci s organizáciou Tramtária a vstupenky si môžu záujemcovia kúpiť v sieti ticketportal; vstupenky na júlový koncert sa dajú kúpiť v predpredaji na vrátnici BZ.“ uviedla zástupkyňa riaditeľa Botanickej záhrady UPJŠ pre vonkajšie vzťahy, RNDr. Andrea Fridmanová, PhD.


 


Okrem koncertov sa v stredu 14. 7. 2021 v spolupráci s košickým Kinom Úsmev uskutoční v botanickej záhrade premietanie filmu „Slávnosť v botanickej záhrade“. Vstupenky bude  možné zakúpiť si na webe Kina Úsmev alebo priamo v pokladni Kina Úsmev. Viac informácii sa o tomto podujatí záujemcovia dozvedia na webovej stránke kina. 


 


Stálou výstavou počas celého júla a augusta bude výstava renomovaného výtvarníka frekventovane vystavujúceho na Slovensku aj v zahraničí, absolventa VŠVU v Bratislave, Andreja Dúbravského, pod názvom „HLINA A HMYZ“. 


„Myšlienka výstavy vznikla už pred pár rokmi a je výsledkom dlhodobých konzultácií medzi autorom výstavy a riaditeľom BZ UPJŠ. Umelecko-botanicko-entomologická inštalácia v skleníku pozýva na odhalenie labyrintu živého sveta hmyzu a rastlín, aj labyrintu v nás. Deťom pripravil autor výstavy hybridnú publikáciu na pomedzí katalógu jeho poslednej tvorby a časopisu pre deti. Dúbravský verí, že láska k umeniu vzniká pomocou zážitku a láska k prírode rastie pomocou poznania. Na vernisáž výstavy Vás pozývame 1. júla 2021 o 18:00 hodine,“ pozýva na výstavu riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ, prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD.


 


Okrem kultúrnych podujatí čaká na návštevníkov estetický zážitok aj pri samotnej prechádzke záhradou. Aktuálne kvitnú mnohé trvalky, letničky, či ruže. Zaujímavou, a v našich podmienkach veľkosťou netradičnou, je rozkvitajúca sukulentná rastlina agáva americká, ktorej kvetný stvol dosahuje niekoľkometrovú výšku. Návštevníci ju môžu nájsť umiestnenú v zadnej časti skleníkov v blízkosti skaliek. 


 


„Keďže aktuálne prebieha rekonštrukcia obvodového plášťa budovy, chceli by sme sa návštevníkom ospravedlniť za znížený komfort pri vstupe do areálu a obmedzené kapacity pri parkovaní, a zároveň ich poprosiť o zvýšenú opatrnosť pri pohybe v areáli a dodržiavanie všetkých platných protipandemických opatrení,“ dopåňa prof. Mártonfi.


 


Mgr. Tomáš Zavatčan, PhD


 


 


 


 


 


 


 


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/