(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Prvá tohtoročná výstava v botanickej záhrade je venovaná bonsajom
@ Aktuálne -> Rôzne     Jun 15 2021 - 07:16 GMT

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach v spolupráci s Bonsai centrom Košice a Bonsai klubom Košice pozýva záujemcov na trojdňovú výstavu bonsajov pod názvom Cassovia Bonsai. Výstava bude sprístupnená od 18. júna do 20. júna 2021, v čase od 9.00 hod. do 17.00 hod. vo vstupných priestoroch administratívnej budovy na Mánesovej 23 v Košiciach. #CONT#


„Výstava bonsajov bola v kalendáriu botanickej záhrady plánovaná na prelome apríla a mája, ale v rámci protipandemických opatrení musela byť preložená na neskorší termín. Ide už o jedenásty ročník výstavy bonsajov pripravenej v Botanickej záhrade UPJŠ, na ktorej návštevníci budú môcť uvidieť viac okolo 60 drevín pochádzajúcich nielen z našich lesov, ale pôvodom z celého sveta,“ informuje a na výstavu pozýva riaditeľ BZ UPJŠ  Košiciach, prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD.


Súčasťou výstavy bude poradenská činnosť a predaj izbových aj vonkajších bonsajov a príslušenstva, ktoré je potrebné k pestovaniu a ošetrovaniu bonsajov. 


„Keďže aktuálne prebieha rekonštrukcia obvodového plášťa budovy, chceli by sme sa návštevníkom ospravedlniť za znížený komfort pri vstupe do areálu a obmedzené kapacity pri parkovaní, a zároveň ich poprosiť o zvýšenú opatrnosť pri pohybe v areáli a dodržiavanie všetkých platných protipandemických opatrení,“ dopåňa prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD.


 


Mgr. Tomáš Zavatčan, PhD.


Tlačový referent a hovorca UPJŠ v Košiciach


 


Zdroj: RO SSN


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/