(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Opäť budeme S vami doma
@ Aktuálne -> Rôzne     Mar 18 2021 - 11:30 GMT

Nová séria detského vzdelávacieho programu v rómskom a slovenskom jazyku sa vracia na obrazovky RTVS.


Dištančné vzdelávanie detí trvá s prestávkami už druhý rok. A hoci to na začiatku roka vyzeralo nádejne a všetky deti do škôl nastúpili, pre malých prvákov a druhákov je kontakt s učiteľkou či učiteľom kľúčový. Najmä tam, kde online vyučovanie stále nie je reálne. #CONT#


Tvorcovia z Redakcie národnostného vysielania košického televízneho štúdia RTVS preto pre všetky deti opäť pripravujú novú sériu 12 častí relácie S vami doma – Tumenca khere. Osvedčení moderátori Klaudia Oláhová, Michal Sivák a herec divadla Romathan z Košíc Marián Balog si tentoraz budú s deťmi opakovať školské učivo podľa abecedy. Do vysielania sa tak do letných prázdnin dostanú témy od A po K vždy vo štvrtok na Dvojke RTVS.


„Tentoraz deťom pripomíname aj to, ako sa jednotlivé písmenká vlastne píšu a aké sú rozdiely medzi slovenčinou a rómčinou. Deti, ktoré so svojou pani učiteľkou už mesiace komunikujú len prostredníctvom telefónu alebo pracovných listov, by sme chceli hravou formou opäť trošku motivovať k učeniu,“ uviedla vedúca Redakcie národnostného vysielania RTVS Košice Ľuba Koľová.


„Tak, ako sa v priebehu roka menili hygienické nariadenia v súvislosti s pandémiou, menia sa aj podmienky výroby televíznych programov. Preto som rád, že sa nám napriek všetkému podarilo pripraviť do vysielania novú sériu S vami doma – Tumenca khere. Hneď v úvodnej časti sme napríklad využili a deťom aj vysvetlili „dištančné moderovanie“ Klaudie, Michala a Mariána.“ dodáva riaditeľ košického televízneho štúdia RTVS Jozef Puchala.


Každý diel prinesie na obrazovky básničky, pesničky, matematické príklady, rozprávky, ale aj informácie o rôznych osobnostiach pre staršie deti v slovenskom a rómskom jazyku so slovenskými titulkami. V tejto televíznej abecede od A po Zdravie bude na písmenko B aj téma Bacily, na C a Č - Cestovanie – čiriklo (vták), v ďalších Dom, Energia, Francúzsko a fazuľa, Galéria a goja, História, Chránené územia, rastliny a zvieratá, India – pravlasť Rómov a ďalšie. Dvanásťročná Sárka vezme deti na zaujímavé miesta, ale aj do svojej rodiny k bežným domácim aktivitám s bračekom Gregorkom a rodičmi.


 


Ivana Smrčová, Redakcia národnostného vysielania


Zdroj:RO SSN


 


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/