(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Policajné správy za 20. a 21. 07..2019
@ Aktuálne -> Polícia     Jul 22 2019 - 05:37 GMT


Unikajúci páchateľ, ktorý sa pokúsil o vraždu, spôsobil vážnu dopravnú nehoduV sobotu v nočných hodinách prijala polícia na tiesňovej linke 158 oznámenie, že v jednom z bytov v košickej mestskej časti Juh podozrivá osoba v úmysle usmrtiť napadla nožom 18-ročného Košičana a spôsobila mu niekoľko bodných rán v hornej polovici tela, a z miesta činu ušla. Poškodený Košičan bol okamžite prevezený RZP do nemocnice a podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s dobou liečenia 4 – 6 týždňov. Po unikajúcom páchateľovi bolo okamžite vyhlásené pátranie.

Približne o pol hodinu neskôr bolo prijaté oznámenie, že na ceste v smere od Košíc na Jahodnú došlo k dopravnej nehode, pri ktorej 31-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo zn. Opel Meriva, avšak pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky prešiel s vozidlom do protismeru, kde sa čelne zrazil s protiidúcim vozidlom zn. VW Passat, ktoré viedol 45-ročný vodič. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpeli obaja vodiči ťažké zranenia. Vo VW Passat sa nachádzal spolujazdec (12), ktorého zranenia si vyžiadali jednorazové ošetrenie. Vodič vozidla zn. VW Passat bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom, vodičovi vozidla zn. Opel Meriva bol na zistenie prítomnosti alkoholu, prípadne iných návykových látok, odobratý biologický materiál.#CONT# Predbežná škoda bola vyčíslená na 13.000 eur. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví, za ktorý je v zmysle Trestného zákona stanovená trestná sadzba jeden až 5 rokov.

Vykonávaním potrebných procesných úkonov na mieste dopravnej nehody a podľa popisu páchateľa, po ktorom policajti pátrali,  bolo preukázané, že vodičom vozidla zn. Opel Meriva, ktoré je podľa výsledkov doterajšieho vyšetrovania pravdepodobne vinníkom dopravnej nehody, bola osoba podozrivá zo skutku, ku ktorému došlo v košickej mestskej časti Juh. Vzhľadom na závažnosť skutku vec prevzal vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach, ktorý 31-ročného muža z Košíc obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Keďže obvinený Košičan utrpel pri dopravnej nehode ťažké zranenia a za jeho konanie mu v prípade dokázania viny hrozí pätnásť až 20 rokov za mrežami, je nielen v opatere lekárov a zdravotníckeho personálu, ale aj pod dohľadom polície.Dvaja mŕtvi a dvaja zranení. To je bilancia včerajšej dopravnej nehody v okrese Rožňava

Dňa 20.7. krátko pred 16. hodinou viedol 23-ročný vodič z okresu Rožňava osobné motorové vozidlo zn. VW Golf Variant po úseku cesty v smere od obce Štítnik na obec Kunova Teplica (okr. Rožňava). Podľa doterajších zistení pravdepodobne z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky dostal pri prechádzaní pravotočivou zákrutou s vozidlom na mokrej vozovke šmyk, prešiel do protismeru, bočnou časťou vozidla narazil do stromu, od ktorého sa vozidlo odrazilo a ostalo stáť na poli. Vodič pri dopravnej nehode utrpel podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a jedna zo spolujazdkýň (44) sa zranila ťažko. Žiaľ, muž (64) a žena (59), ktorí sa taktiež nachádzali vo vozidle, utrpeli pri dopravnej nehode zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny.

Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava. Zároveň vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a trestný čin ublíženia na zdraví.Kamionista mal takmer 3 promile alkoholu v dychu! Ľudia, nebláznite! 

O maximálnej nezodpovednosti možno hovoriť v prípade 28-ročného štátneho príslušníka Ukrajiny, ktorý 20.7. krátko po 23.hodine viedol nákladné vozidlo zn. Volvo s návesom v obci Nižná Rybnica smerom na mesto Michalovce. Vodič bol kontrolovaný policajnou hliadkou a počas kontroly bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Prekvapením bolo číslo, ktoré sa rozsvietilo na displeji Drägera, a to 1,28 mg/l alkoholu v dychu (2,67 promile). Opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu, a to až 1,34 mg/l alkoholu (2,79 promile). 

Tento vodič viedol vozidlo v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodil vplyvom návykovej látky, a svojim konaním mohol ohroziť život alebo zdravie ľudí, alebo spôsobiť značnú škodu na majetku pri výkone zamestnania, navyše na vozidle, kde najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 7500 kilogramov. Pri vedení takého typu vozidla je vplyv návykovej látky obzvlášť nebezpečný.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach 28-ročného muža obvinil z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia a bude „riešený“ v tzv. superrýchlom konaní. V prípade dokázania viny mu za toto nezodpovedné správanie hrozí trest odňatia slobody na dva až 5 rokov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/