(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Mladé Wroclawské sklo a keramika
@ Kultúra -> Výstavy     Oct 18 2013 - 04:43 GMT


Prišla nám pozvánka z Múzea Vojtecha Lofflera z na výstavu v rámci VIŠEGRÁDSKYCH DNÍ: Mladé Wroclawské sklo a keramika. Výstavu tvoria práce mladých didaktikov a absolventov Fakulty keramiky a skla Akadémie krásnych umení Eugeniusza Gepperta vo Vroclave, ktorá je jediná svojho druhu v Poľsku. Umelcov spája tvorivá vášeň pri odhaľovaní nových možností skrývajúcich sa v tradičných materiáloch a technikách. Líšia sa naopak problematikou, ku ktorej zaujímajú vlastný postoj, vzťahom k materiálu a formálnymi riešeniami. Vďaka rôznorodosti autorských tvorivých postojov ukazuje výstava široký záber možností výrazu v súčasnom skle a keramike.

#CONT#

Výstava potrvá do 10.11.2013Autori prác: A. Leśniak-Banasiak, A. Joszczuk, B. Damian-Speruda, D. Bielecka,J. Opalska-Brzecka, K. Bańka, K. Marusińska, M. Krzemińska-Baluch, M. Puszczyński.  

 


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/