(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Autorské predstavenie Kataríny Raševovej „Ja a Ja“
@ Kultúra -> Divadlo     May 11 2010 - 06:52 GMT
V stredu 12.5. o 19.00 v bývalom štúdiu STV - oproti Teledomu - vchod z Moyzesovej 62.
Nonverbálne pohybové predstavenie s použitím cirkusovej techniky závesnej akrobacie vo výškach a živou hudbou komponovanou pre toto predstavenie, predstavuje úplne novú produkciu nielen v Košiciach, ale aj na Slovensku. Projekt vznikol z iniciatívy mladých umelcov Košíc a ich záujmu prezentovať prepojenie viacerých umeleckých techník: psychofyzického divadla, vzdušnej akrobacie, živej hudby a spevu. Predstavenie bude obsahovať prvky pohybovej techniky francúzskeho umelca Jacquesa Lecoqa. Táto technika pomáha hercom prehĺbiť ich vnútorné cítenie na javisku a zvýšiť tým emocionálny zážitok u divákov. Šálová akrobacia má v západnej Európe vytvorené pevné zázemie. Autorka projektu navštevovala v Madride španielsku cirkusovú školu.

Témou divadelného predstavenia je potreba upozorniť na problém, ktorý sa týka mnohých, nielen mladých ľudí: hľadanie zmyslu života a bytia ako takého. Mladí umelci chcú vypovedať o dnešnej frustrujúcej dobe, kedy sa človek mnohokrát sústredí len na seba samého a ego ho prevalcuje až natoľko, že je schopný ohroziť a zatratiť aj vlastný život.

Mnoho mladých ľudí má pocit, že čím viac možností človek dostane, tým zmätenejší sa ocitá... a keď mu nepomôže okolie stráca sa sám v sebe a už neverí ničomu a nikomu...a uniká... Predstavenie chce poukázať, že ak sa jednotlivec sám utápa vo svojich problémoch a sebaľútosti, namiesto toho, aby hľadal pomoc a východisko - nie vždy dokáže sám reálne vyhodnotiť situáciu. Aj celkom bežné veci, ako je nepochopenie rodiny, nešťastie v láske... ich dokážu priviesť až k záveru, že život nemá zmysel.

"Sme deti, hodené do vody a každý by nám chcel ukázať AKO presne sa má plávať...A tak stále skúšame rôzne štýly.. no najhoršie je, že nám nikto neukázal, ako sa to určite robiť nemá..."
Predstavenie má upozorniť na tieto riziká a nevhodné a neprípustné spôsoby riešenia.

Účinkujú: Ariadna Vendelová, Katarína Raševová
Scenár a réžia: Katarína Raševová
Hudba: Tomi Okres
Texty piesní: Vlado Krausz
Autor básní: Jaroslav Kocián, interpretácia: Peter Himič
hrá skupina MERIN PAPIER: Tomi Okres, Oskar Greš Vaľa,
Marína Ič, Tomi Beneš, Matej Lazár


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/