(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košickú tepláreň označil premiér za strategický podnik
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie     Nov 06 2009 - 12:00 GMT
KOŠICE 6. novembra (SITA) - Za strategický podnik a významného zamestnávateľa a dodávateľa tepla i elektriny v regióne, ale aj z celoslovenského hľadiska, označil premiér Robert Fico po piatkovej návšteve štátnu akciovú spoločnosť Tepláreň Košice (TEKO). "Oceňujem ich úspešnú prácu. Je to príklad, ktorý vyvracia pravicové názory, že štát nemôže byť dobrým vlastníkom. Tento podnik niekoľko rokov po sebe dosahuje dobré hospodárske výsledky, tri roky nezvyšoval cenu za dodávku tepla obyvateľom Košíc. Dosiahnuté zisky investuje do modernizácie, za čo im patrí moje poďakovanie," povedal Fico pred novinármi.

Premiér Fico ďalej ubezpečil, že vláda prijala také opatrenia, aby sa k regulácii dodávok nemuselo siahnuť ani v prípade krízy. Dodal, že 16. novembra cestuje do Ruska a v Moskve sa stretne Putinom, s ktorým chce rokovať predovšetkým o dodávkach plynu. Na pôde teplárne ho privítal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Ladislav Lazár.

"Je to prvýkrát v histórii samostatného Slovenska, čo premiér vlády navštívil košickú tepláreň a vnímame to ako ocenenie práce našich zamestnancov. Navyše je začiatok vykurovacej sezóny a naša tepláreň je najväčšia na Slovensku," odpovedal Lazár na otázku novinárov, prečo premiér Fico navštívil košickú tepláreň v tomto čase.

Počas stretnutia s vedením podniku ako aj prehliadky prevádzky teplárne Lazár premiéra informoval o výrobe tepla ako aj elektriny, o modernizačných zámeroch a ubezpečil ho, že tepláreň má dostatočné zásoby uhlia, ktorým vie nahradiť prípadné výpadky v dodávkach plynu. Dodal, že tepláreň má maximálny záujem o využitie geotermálneho zdroja energie, ale nie za takú cenu, aby to malo negatívne dopady na ceny tepla pre takmer 80 000 košických domácnosti, ktoré chce dlhodobo udržať na prijateľnej úrovni. Ubezpečil, že košická tepláreň nebude zvyšovať ceny aj vďaka dobrým hospodárskym výsledkom za šesť

Košická tepláreň je od roku 2002 akciovou spoločnosťou. Tržby za šesť mesiacov dosiahli 54 miliónov €, pričom ročný plán je 85 mil. €, čo vytvára reálne predpoklady na dosiahnutie plánovaného ročného zisku v objeme 500 000 eur.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/