(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Na Dušičky posilnia spoje, polícia dozrie na cintoríny
@ Aktuálne -> Doprava     Oct 30 2009 - 08:31 GMT
KOŠICE 30. októbra (SITA) – Správcovia cintorínov očakávajú v týchto dňoch na pohrebiskách až 200 000 ľudí. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oddnes až do pondelka posilňuje mestskú hromadnú dopravu, pretože očakáva zvýšený počet cestujúcich najmä na cintoríny. Ako informovala marketingová konzultantka košického dopravného podniku Monika Murová, spoje smerujúce k cintorínom budú premávať podľa platného cestovného poriadku, avšak na linky budú nasadené kapacitne väčšie vozidlá ako zvyčajne. Autobusová linka č. 33 Staničné námestie – Krematórium a späť bude premávať s posilnenými spojmi každú hodinu.

„Počas nadchádzajúceho sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých budú príslušníci Mestskej polície Košice venovať zvýšenú pozornosť ochrane cintorínov v jednotlivých územných obvodoch, s cieľom zabezpečiť verejný poriadok, ochranu občanov a ich majetku,“ povedal zástupca náčelníka mestskej polície Slavomír Pavelčák. Mestská polícia sa sústredí najmä na zamedzenie vlámaní do áut návštevníkov cintorínov a na predchádzanie krádežiam pietnych predmetov - vencov, kvetín, svietnikov a pod. „Zvýšenú pozornosť budeme venovať aj stálym a dočasne zriadeným trhoviskám, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti cintorínov z dôvodu zamedzenia vreckových krádeží,“ povedal

Usmerňovať dopravu budú príslušníci mestskej polície iba v prípadoch, ktoré súvisia s blokovaním prejazdu motorových vozidiel prevažne na parkoviskách, ktoré sa nachádzajú pri verejnom cintoríne na Cintorínskej ulici v Košiciach. V prípade potreby budú v dopravných zápchach spolupracovať s príslušnými obvodnými oddeleniami Policajného zboru SR.

„Odhadujeme, že cintorín navštívi okolo 200 000 ľudí, preto oddnes do nedele 1. novembra budeme mať otváracie hodiny podľa potreby. V ďalších dňoch budú cintoríny otvorené od 7:00 do 20:00 a od 9. novembra do 30. apríla od 7:00 do 17:00," informoval konateľ spoločnosti Rekviem Karol Kačmáry.

Okrem zmeny otváracích hodín počas nasledujúcich dní bude pre návštevníkov cintorínov platiť aj osobitný režim pre využívanie automobilov na presun po cintorínoch. „Od dnes do 2. novembra sa budeme riadiť osobitným režimom a vstup s autami nebude umožnený. Pre prípad výnimočných udalostí hlavne v záujme bezpečnosti si vyhradzujeme právo zmeny podľa momentálnej situácie," spresnil Karol Kačmáry. Pre imobilných občanov ponúka správca odvoz v hodnote 4,05 eura, ktorý je možný iba v takom čase, v ktorom nebude ohrozená bezpečnosť ostatných návštevníkov cintorína. Kačmáry uviedol, že správa pohrebiska myslí aj na tých návštevníkov cintorínov, ktorí prídu z ďaleka a nepamätajú si miesto hrobu svojich blízkych, „k dispozícii im budú pracovníčky našej služby a pomôžu im nájsť miesto odpočinku ich známych či rodiny“.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/