(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
HOKEJ: Vorel nahradí v Košiciach Höglunda
@ Aktuálne -> Šport     Oct 23 2009 - 07:36 GMT
KOŠICE 23. októbra (SITA) - Hokejový majster z Košíc hlási ďalšie dve zmeny. Do kádra oceliarov pribudol v piatok český útočník Marek Vorel, do nórskeho Stjernenu odchádza Henrik Höglund. Vorel zamieril do Košíc z Komety Brno, ktorej nevyšiel úvod sezóny. Na Slovensko sa vracia po necelých troch rokoch. V sezóne 2006/07 hrával za Slovan Bratislava, odkiaľ po zisku majstrovského titulu odišiel do ruského Čeľabinska. "Priznám sa, od návratu domov po viac ako desiatich rokoch som si sľuboval viac. V Komete som však bohužiaľ nenašiel to, po čom som túžil, a keďže som tam už pokračovať nechcel, prišla ponuka z Košíc v pravý čas. Teším sa na Košice, veď hrať o čelo tabuľky je vždy lepšie ako bojovať o záchranu," povedal v rozhovore pre hckosice.sk Vorel.

Tridsaťdvaročný útočník má na pôsobenie na Slovensku dobré spomienky. Verí, že rovnako ako v Slovane dopadne aj jeho pôsobenie v Košiciach. "Košice predstavujú kvalitný tím s najvyššími ambíciami. Na vlastnej koži som to mohol pocítiť počas svojho pôsobenia v bratislavskom Slovane. Som teda veľmi rád, že prichádzam práve do takého mužstva. Z minulosti poznám z Košíc iba štadión, a tak sa už teším na zoznámenie so samotným mestom," dodal pre hckosice.sk Vorel, ktorý na prvom tréningu korčuľoval v útoku s krajanom Petrom Šachlom a Vladimírom Draveckým.

Höglund končí v Košiciach po štrnástich extraligových stretnutiach, v ktorých strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. V Stjernene pôsobil už v predchádzajúcej sezóne.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/