(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
V Košiciach bez nervozity,no s cieľom trikrát bodovať naplno
@ Aktuálne -> Šport     Oct 20 2009 - 08:59 GMT
KOŠICE 20. októbra (SITA) - Nepríjemným prekvapením doterajšieho priebehu extraligy hádzanárov sú výsledky 1. MHK Košice. Zisk len štyroch bodov z ôsmich zápasov (bilancia 2 - 0 - 6) a 6. miesto v tabuľke najvyššej súťaže mužov nezodpovedá cieľom úradujúceho slovenského vicemajstra.

"Situácia je ťažká, trápime sa. Určite by sme chceli byť na tom z hľadiska umiestnenia lepšie. Všetko sa odvíja od finančnej situácie. Po sezóne nám odišlo viacero kvalitných hráčov, za ktorých neprišli náhrady," poznamenal pre agentúru SITA tréner Košičanov Ján Hruščák, ktorého zverenci momentálne ťahajú sériu piatich prehier. Naposledy podľahli v sobotu doma MŠK Považská Bystrica 23:26. "Proti Považanom sme v I. polčase viedli o šesť a v druhom ešte o päť gólov. Petraško si však zlomil ruku, Jano Kolesár nos a zostali nám len dve spojky. Šancu dostali hráči bez skúseností, ktorí potrebujú čas a momentálne nemajú takú výkonnosť, aby sme hrali o špicu," vrátil sa Hruščák k poslednému extraligovému zápasu.

Košičanov čaká v stredu v 9. kole doma HK 47 Trnava a potom v piatok sa v rámci 10. kola predstavia v Bardejove proti MHC Edymax. Sú to súperi, s ktorými dosiahli jediné dve doterajšie víťazstvá v extralige 2009/2010.

"Zápasy s dvoma poslednými tímami tabuľky a aj ten nasledujúci domáci súboj s bratislavským ŠKP chceme využiť na plný bodový zisk. Od stredajšieho duelu s Trnavčanmi sa chceme odraziť, aby sme sa dostali opäť do pohody. Nervozita v klube nie je. Uvedomujeme si totiž silu nášho kádra. Určite však máme na to, aby sme bojovali o prvú štvorku. Aj preto veľká škoda zaváhania s Považskou Bystricou, dohnať stratu bude totiž ťažké. Čakáme už na uzdravenie Maroša Baláža, ktorý napriek svojmu mladému veku má skúsenosti a na poste pravej spojky by nám pri svojej optimálnej forme pomohol," načrtol cestu z krízy kormidelník 1. MHK.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/