(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
HOKEJ: Ján Lašák novým brankárom HC Košice
@ Aktuálne -> Šport     Oct 08 2009 - 02:45 GMT
KOŠICE 8. októbra (SITA) - Dlhoročná brankárska opora slovenskej hokejovej reprezentácie Ján Lašák už nie je bez angažmánu. Tridsaťročný gólman bude do konca sezóny 2009/2010 hosťovať v slovenskom mužstve HC Košice. Informuje o tom oficiálna internetová stránka českého klubu HC Eaton Pardubice, s ktorým má Lašák stále platnú zmluvu. "Ján Lašák odchádza na limitovaný transfer do 30. apríla 2010 do Košíc," prezradil generálny manažér Pardubíc Zbyněk Kusý a pokračoval: "S Košicami sme sa dohodli v stredu v neskorých hodinách. Trochu nás mrzí, že Janko nemá angažmán v niektorej zo svetových líg, ale bohužiaľ svetová kríza zapríčinila pokles záujmu klubov zo Švédska a Ruska. Boli sme schopní uvoľniť ho bez odstupného. Košice sú výsledkom dohody oboch klubov, samotného hráča a jeho agenta. Hľadali sme pôsobisko, ktoré by zodpovedalo požiadavkám slovenskej reprezentácie."

Podľa generálneho manažéra Pardubíc mal Lašák po skončení sezóny ponuku z Ruska, no po majstrovstvách sveta z nej vzišlo. "O ďalšej ponuke sme rokovali s dvoma ruskými klubmi od polovice septembra. Avšak obaja záujemcovia aj 'vďaka' finančnej kríze ponúkali hráčovi neadekvátne podmienky. Boli horšie ako tie v českej extralige. Aj preto sa Janko rozhodol pre ponuku Košíc, ktorá síce absolútne nie je porovnateľná s možnosťami v Pardubiciach, ale je akceptovateľná. Všetci veríme, že sa mu v Košiciach bude dariť a prajeme mu veľa úspechov," pokračoval Zbyněk Kusý.

Majstra sveta z roku 2002 Lašáka odsunul v Pardubiciach na vedľajšiu koľaj Dominik Hašek, ktorý sa k hokeju vrátil po ročnej pauze. Slovenský brankár tak dostal od vedenia "pernikárov" povolenie nájsť si na súťažný ročník 2009/2010 nový klub. Na Slovensku populárny gólman by sa v novom drese mohol predstaviť už vo štvrtkovej televíznej predohrávke 11. kola proti Skalici, do Košíc sa presunul v stredu večer. "Som rád, že sa moja situácia vyjasnila. Idem do klubu, v ktorom majú o moje služby záujem. Angažmán v Košiciach beriem ako veľkú výzvu. Teším sa, že budem chytať v klube, ktorý patrí do špičky slovenskej extraligy. Dúfam, že mu pomôžem k návratu na horné priečky tabuľky," cituje Lašáka oficiálna stránka pardubického klubu.

Lašák získal so slovenským národným tímom kompletnú medailovú zbierku zo svetových šampionátov v ľadovom hokeji. Slovensko reprezentoval aj na MS v rokoch 2004, 2005, 2006, 2008 a 2009, okrem toho v národných farbách chytal aj na ZOH 2006 v Turíne. Odchovanec zvolenského hokeja po premiére medzi seniormi v drese HKm Zvolen v sezóne 1998/98 zamieril do zámoria, kde sa cez nižšie súťaže prepracoval až do tímu NHL Nashville Predators. V tomto mužstve odchytal iba šesť zápasov a po ročnom pôsobení v SKA Petrohrad zakotvil v českých Pardubiciach, kde od roku 2004 pôsobil až doteraz.

Košičanom patrí po desiatich kolách Slovnaft extraligy až siedma priečka s desaťbodovou stratou na vedúci Slovan Bratislava. V súvislosti s nie príliš vydareným úvodom sezóny odstúpil v druhej polovici septembra dovtedajší hlavný tréner ooceliarov Anton Tomko, jeho miesto zaujal Rostislav Čada.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/