(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Vyše päťtisíc ľudí dalo podpis kandidátom platformy Iné Košice
@ Aktuálne -> Politika     Oct 08 2009 - 08:32 GMT
KOŠICE 7. októbra (SITA) – Deviati nezávislí kandidáti a kandidátky na poslancov do VÚC z platformy Iné Košice získali viac ako 5 000 podpisov. „Každý z nás odovzdal viac ako 500 podpisov, takže veríme, že nás volebná komisia zaregistruje,“ informoval iniciátor netradičnej platformy Eduard Buraš. Spojenie deviatich osobností mesta Košice považuje za niečo, čo môže priniesť do komunálnej politiky iný pohľad.

„Roman Dohovič, Richard Hojer, Vojtech Petty, Vojtech Dúl, Broňa Popiková, Ján Gašpar, Terka Petiová a Málka Sýkorová sú predovšetkým slušní ľudia, ktorí v živote už niečo dokázali a spolu sme vytvorili silnú deviatku,“ myslí si Buraš. Doložil, že volebný program predstavia o niekoľko dní. „Bude určite iný ako majú politické strany. Chceme ľudí motivovať, aby išli voliť iných politikov, aby nevolili menšie zlo,“ prezradila Málka Sýkorová, známa z lokálnej TV v Košiciach. Sľubuje aj úplne inú kampaň, než na akú sú ľudia zvyknutí.

„To, že nám ľudia umožnili svojimi podpismi kandidovať, hovorí len o jednom. Ich problémy nikto nerieši,“ tvrdí hlavný kontrolór Košíc a člen platformy Richard Hojer. Nezávislou poslankyňou chce byť aj Terézia Petiová, vedúca krajského strediska Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. „Hendikepovaní ľudia v Košiciach žijú s bežnými problémami ako radoví občania mesta. Pomohlo by nám, keby nás úrady lepšie chápali a hlavne odstraňovali architektonické i ľudské bariéry,“ hovorí Petiová.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/