(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Projekt East Hill sa prezentuje na Expo Real v Mníchove
@ Aktuálne -> Región     Oct 06 2009 - 09:21 GMT
KOŠICE 5. októbra (SITA) – Najväčší regionálny developerský projekt rezidenčnej výstavby na Slovensku – East Hill Košice predstavia na najväčšom európskom veľtrhu nehnuteľností Expo Real v Mníchove, ktorý sa začal dnes a potrvá do 7. októbra. East Hill Košice je spoločný projekt firiem LUKA & BRAMER GROUP, a.s. a TH STAVBYT, s.r.o., ktorý zabezpečí v metropole východného Slovenska výstavbu 7 400 nových moderných bytov spolu s komplexom všetkých potrebných služieb. Agentúru SITA o tom informovala Lenka Polková z marketingového oddelenia LUKA & BRAMER GROUP.

„Na veľtrhu Expo Real chceme prezentáciou projektu East Hill dať do pozornosti odbornej verejnosti investičný potenciál regiónu východného Slovenska a Košíc. Prostredníctvom spoločných aktivít s mestom Košice chceme do metropoly východného Slovenska prilákať ďalšie investície do viacerých oblastí miestneho rozvoja. Samozrejme, že veľtrh využijeme aj na získanie kontaktov na budúcich obchodných a investičných partnerov projektu East Hill, ktorých projekt takého významu vyžaduje,“ povedal výkonný riaditeľ holdingu LUKA & BRAMER GROUP Jaroslav Packa.

Ako uviedla Polková, najväčší regionálny developerský projekt rezidenčnej výstavby Slovenska – East Hill, má ambíciu ponúknuť pre 20 000 obyvateľov Košíc nový dostupný štandard bývania. Na severovýchodnom okraji Košíc, v blízkosti sídliska ahanovce, vyrastie 7 400 nových bytov, ktoré budú modernou alternatívou drahého bývania pre mladých, začínajúcich na trhu práce. Tento nový bytový komplex bude ojedinelý svojou dostupnosťou pre širokú verejnosť a bude základom širšieho stavebného celku, ktorému nebudú chýbať obchody, administratívne budovy, školy, a množstvo priestorov pre kultúrno-spoločenské a športové vyžitie. Polková dodala, že v blízkosti lokality, kde komplex East Hill vyrastie, má už svoju predajňu obchodný reťazec METRO Cash & Carry Slovakia, pomaly sa rozbiehajú prípravy výstavby zábavného parku v štýle Disneylandu a svoje miesto si tu hľadá aj švédsky dom nábytku IKEA. V rámci prvej etapy projektu East Hill, teda do konca roku 2013, by malo v Košiciach vyrásť 560 nových bytov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/