(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
VODNÉ PÓLO: Pri kormidle ŠKP Košice opäť tréner Eschwig-Hajts
@ Aktuálne -> Šport     Sep 10 2009 - 07:35 GMT
Staronovým trénerom slovenského vodnopólového mužstva ŠKP Košice sa stal Szabolcs Eschwig-Hajts
KOŠICE 10. septembra (SITA) - Staronovým trénerom slovenského vodnopólového mužstva ŠKP Košice sa stal Szabolcs Eschwig-Hajts. Informuje o tom východoslovenský denník Korzár. V súčasnosti kormidelník juniorskej reprezentácie SR už raz tento košický klub viedol, no v roku 2005 pod tlakom z hráčskej kabíny svoj post opustil. K výmene na pozícii hlavného trénera došlo po neúspešnej sezóne 2008/09, keď pod vedením Miroslava Fabiána mužstvo obsadilo v najvyššej súťaži piate miesto a nepostúpilo do play-off. "S prácou trénera Fabiána nebola spokojnosť. Výbor klubu zhodnotil, že ešte asi nedozrel na to, aby trénoval mužov a lepšie mu ide práca s mládežou. Tam nemáme výhrady, aj preto v klube zostal a bude sa opäť venovať mládežníckym kategóriám," povedal pre Korzár predseda vodnopólového klubu ŠKP Košice Viliam Illés.

Okrem výmeny na trénerskom poste sa v ŠKP obmení aj časť kádra. "Na odchode sú Šuster so Šurimom. V priebehu tohto týždňa sa dozvieme, či nás opustí aj Vidumanský. Brankár Dudáš je pracovne vyťažený, jeho miesto jednotky medzi žrďami prevezme Krempaský," poznamenal Illés. Cieľom "policajtov" v súťažnom ročníku 2009/2010 je postup do nadstavbovej časti, teda medzi kvarteto najlepších tímov na Slovensku. "Sústreďujeme na prácu s mládežou. Veríme, že sa postaráme aj o prekvapujúce výsledky. Očakávame umiestnenie v prvej štvorke," doplnil Illés.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/