(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: V košických školách zasadlo do lavíc sedemnásťtisíc žiakov
@ Aktuálne -> Školstvo     Sep 03 2009 - 09:00 GMT
Do lavíc v základných školách zasadlo aj 2 147 prvákov. O výchovu a vzdelávanie sa stará 1 141 pedagógov.
KOŠICE 2. septembra (SITA) – Približne 17-tisíc žiakov zasadlo dnes do školských lavíc v základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice. O ich výchovno-vzdelávací proces sa postará 1 141 pedagogických a 301 nepedagogických zamestnancov. „Presné údaje uvedieme až po 15. septembri, keďže do tohto termínu sú školy povinné predložiť presné štatistické výkazy. Predpokladáme, že povinnú školskú dochádzku si bude plniť v porovnaní s minulým školským rokom približne o 500 žiakov menej,“ uviedla vedúca oddelenia školstva košického magistrátu Helena Jeníková. Výchovno-vzdelávací proces s odhadovaným najvyšším počtom žiakov 1 164 bude v mestskej časti Luník IX v ZŠ ¼udmily Podjavorinskej.

Brány škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice dnes prekročilo prvýkrát 2 147 prvákov. „Tento deň je pre rodičov malých prváčikov a aj pre nich samotných veľmi významný, všetci naši pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci vynaložia maximálne úsilie, aby tohtoroční prváci a rovnako aj ich starší kolegovia navštevovali svoju základnú školu s radosťou počas celého školského roka a nielen v tento deň,“ uviedla Jeníková. Najvyšší počet zapísaných prvákov v riadnom termíne - 126, mala ZŠ na Námestí L. Novomeského 2. Po dnešnom dni je to zatiaľ ZŠ ¼. Podjavorinskej, kde rodičia prihlásili 300 prváčikov. Minulý školský rok bolo k tomuto termínu zapísaných v ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice 2 106 prvákov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/