(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
MOTORIZMUS-F1: Schumacherov návrat sa ruší, dôvodom zranenie krku
@ Aktuálne -> Šport     Aug 11 2009 - 04:06 GMT
Ferrari si musí nájsť inú alternatívu za zraneného Felipeho Massu
BERLÍN 10. augusta (SITA, AP) - Sedemnásobný majster sveta formuly 1 Michael Schumacher zrušil svoj plánovaný návrat na súťažné okruhy vynútený zranením jeho bývalého kolegu v tíme Ferrari Felipeho Massu. Dôvodom sú jeho pretrvávajúce problémy s krkom, ktorý si zranil pri februárovom páde z motocykla. Štyridsaťročný nemecký pilot už informoval o svojom rozhodnutí vedenie stajne z Maranella, ktorej monopost z roku 2007 používal vo svojej príprave pre štart na Veľkej cene Európy vo Valencii (23. augusta).

Súčasný model si nemohol vyskúšať pre všeobecný zákaz testovania počas sezóny. "Žiaľ, nie je v mojich možnostiach nahradiť Felipeho. Ukázalo sa, že problémy s krkom sú vážnejšieho charakteru," oznámil v pondelok Schumacher.

Ako je známe, Schumacher sa rozhodol pomôcť svojmu zamestnávateľovi, ktorý potreboval náhradu za Brazílčana Massu. Úradujúci vicemajster sveta sa totiž zranil v kvalifikácii na Veľkú cenu Maďarska, keď ho v rýchlosti 275 km/h do prilby zasiahla pružina zo závesu kolesa, ktorá vypadla z monopostu Brawn jeho krajana Rubensa Barrichella. Spôsobila mu tržnú ranu nad ľavým okom, ktorá si vyžiadala operačný zákrok.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/