(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
FUTBAL-EL UEFA: Košice chcú proti Slaviji bezpodmienečne skórovať
@ Aktuálne -> Šport     Jul 29 2009 - 06:22 GMT
Pred štvrtkovým prvým stretnutím 3. predkola futbalovej Európskej ligy UEFA 2009/2010 FK Slavija (Bosna a Herceg.) - MFK Košice (SR)
SARAJEVO 29. júla (SITA) - Víťazstvom v májovom finále Slovenského pohára 2008/09 nad Artmediou Petržalka (3:1) si futbalisti MFK Košice vybojovali právo účasti v premiérovom ročníku Európskej ligy UEFA 2009/2010. Na rozdiel od zostávajúcich dvoch klubových zástupcov zo SR Spartaka Trnava a MŠK Žilina, ktorí svoje účinkovanie v tejto súťaži začínali v 1., resp. 2. predkole, zverenci kormidelníka Jána Kozáka st. si na svoj štart museli počkať až na 3. predkolo. Nedávny žreb vo švajčiarskom Nyone im na túto fázu kvalifikácie prisúdil lepšieho z dvojice Aalborg BK - FK Slavija, pričom na úkor favorizovanejšieho dánskeho mužstva sa napokon cez 2. predkolo "prehrýzol" tím z Bosny a Hercegoviny.

Zaujímavosťou je, že slovenské mužstvá majú v aktuálnej sezóne doslova šťastie na kluby z tejto krajiny bývalej Juhoslávie. Slovan Bratislava vyradil v 2. predkole Ligy majstrov HŠK Zrinjski Mostar, Spartak Trnava v rovnakej fáze Európskej ligy nestačil na FK Sarajevo. Teraz je na Košiciach, aby v súboji medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou upravili na 2:1 pre krajinu spod Tatier.

Na prvý zápas 3. predkola, ktorý je vo štvrtok 30. júla na programe od 20.15 h, museli Košičania cestovať za súperom na Balkánsky polostrov. "Východniari" sa rozhodli ísť autobusom. Vyrazili už v utorok na pravé poludnie a po zastávke v chorvátskom Dakove neďaleko Osijeku, kde prespali, sa v stredu okolo obeda dostali do cieľovej stanice - Sarajeva. Tam v stredu večer od 19.00 h absolvujú tréning na hlavnej ploche Štadióna Koševo, na ktorom sa uskutoční pre nich nesmierne dôležitý štvrtkový duel.

"Všetci naši hráči sa na tento zápas už veľmi tešia. Prakticky nikto z nich ešte takéto prestížne pohárové stretnutie vo svojej kariére neabsolvoval," povedal v rozhovore pre agentúru SITA asistent hlavného trénera Jaroslav Galko. Ten sa bol spolu s vedúcim A-mužstva Ivanom Kozákom a športovo-technickým riaditeľom Štefanom Tarkovičom osobne pozrieť na odvetný duel medzi Slavijou a Aalborgom, ktorý sa skončil víťazstvom domáceho mužstva 3:1. "Čaká nás kvalitný súper, ktorý dokázal vyradiť veľmi silný tím. My si však veríme a dúfame, že dokážeme uhrať dobrý výsledok. Chceli by sme sa predovšetkým presadiť strelecky, pretože vieme, čo znamená gól na ihrisku súpera. Ak zvolíme dobrú taktiku, som presvedčený, že tu môžeme niečo uhrať," skonštatoval J. Galko a pokračoval: "Rozhodne nesmieme hrať tak otvorene ako Aalborg v spomínanej odvete. Naopak, musíme nastúpiť s takým systémom, aký vytiahla Slavija doma na Dánov. Absolútne to neotvárali a čakali len na protiútoky. Teraz je to síce prvý zápas a nie odveta, no my musíme klásť dôraz najmä na defenzívu. Nebudeme súpera napádať príliš vysoko, dôležitá bude zabezpečená obrana."

Podľa Jaroslava Galka bol najnebezpečnejším hráčom sarajevského mužstva útočník s číslom 18 na chrbte Dejan Djermanovič. "Strelil druhý gól, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci. V závere išiel dolu z ihriska pre zranenie. Hrozí, že bude mať zlomený nos, lebo dostal úder lakťom. Momentálne nevieme, či bude môcť nastúpiť alebo nie. Ak napokon bude hrať, musíme si na neho dávať veľký pozor," dodal asistent trénera MFK.
Vo výprave Košičanov nefiguruje kvarteto zranených či chorých hráčov Martin Juhar, Lukáš Džogan, Radoslav Školník a Nemanja Matič. K dispozícii nie je ani ďalší srbský legionár Uroš Matič, ktorý reprezentuje svoju krajinu na majstrovstvách Európy hráčov do 19 rokov.

Štvrtkový prvý zápas 3. predkola Európskej ligy 2009/2010 FK Slavija Sarajevo - MFK Košice (20.15 h) zverila UEFA do rúk litovským arbitrom. Hlavným bude Gediminas Mazeika, na čiarach mu budú pomáhať jeho krajania Vytautas Šimkus a Audrius Jagintavišius. Odvetný súboj je na programe vo štvrtok 6. augusta o 17.00 h v košickom Čermeli.

Prvý zápas 3. predkola Európskej ligy UEFA 2009/2010 - Štadión Koševo v Sarajeve (20.15 h):
FK Slavija (Bosna a Herceg.) - MFK Košice (SR), rozhodujú: Gediminas Mazeika - Vytautas Šimkus, Audrius Jagintavičius (všetci Litva), odveta je na programe vo štvrtok 6. augusta

Predpokladaná zostava Košíc: Schreng - S. Kišš, Bašista, Kaminský, R. Cicman - Dobias - Viazanko, K. Kuzma, Milinkovič, J. Novák - D. Škutka.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/