(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
HOKEJ: Košice na ľade už aj s Höglundom, na skúške útočník Baláž
@ Aktuálne -> Šport     Jul 27 2009 - 06:06 GMT
Medzi poslednými sa do prípravy na ľade na novú extraligovú sezónu 2009/2010 zapojili aj hokejisti úradujúceho slovenského majstra HC Košice
KOŠICE 27. júla (SITA) - Medzi poslednými sa do prípravy na ľade na novú extraligovú sezónu 2009/2010 zapojili aj hokejisti úradujúceho slovenského majstra HC Košice. Tí si už v nedeľu prebrali výstroj a v pondelok už naplno zaberali na ľade. Tréner Anton Tomko mal na prvom tréningu k dispozícii len 21 hráčov (7 obrancov a 14 útočníkov) a dvoch brankárov, keďže až šestica talentovaných hráčov oceliarov sa pripravuje s reprezentáciou do 20 rokov. Ide o brankára Tomáša Halásza, obrancov Martina Marinčina, Michala Pichnarčíka, Peter Slimák a útočníkov Tomáša Hričinu a Tomáša Jurča. Okrem kmeňových hráčov sa s majstrovským mužstvom pripravuje aj dvojica odchovancov košického hokeja pôsobiaca v zámorí - Vladimír Dravecký a Tomáš Marcinko. Do prípravy Košičanov sa zapojil aj ďalší odchovanec Košíc, útočník Marcel Baláž, ktorý naposledy pôsobil v Trebišove.

"Marcel je mladý a šikovný útočník. Rozhodli sme sa ho vyskúšať, dať mu príležitosť ukázať, čo je v ňom," prezradil Anton Tomko, ktorý má na začiatku prípravy na ľade k dispozícii netradične málo obrancov. "Káder ešte nie je uzatvorený. Obzeráme sa po nejakom obrancovi, na trhu je momentálne dosť voľných hráčov. Ak by mal mužstvo niekto posilniť, tak by to mal byť skôr skúsenejší bek, mladších hráčov máme dosť," uviedol na margo možných príchodov do mužstva hlavný tréner Anton Tomko.

Novou tvárou v kabíne aktuálneho majstra je švédsky útočník Henrik Höglund, ktorý na východ Slovenska prišiel z nórskeho Stjernenu. O svoje nové pôsobisko sa už priebežne počas celého leta zaujímal a po príchode do Košíc prezradil svoje plány: "Viem, že Košice sú ambiciózny klub. Prišiel som sem s tým, aby som mužstvu pomohol obhájiť majstrovský titul," prezradil Höglund. Prvým prípravným duelom bude pre Košičanov meranie síl v domácom prostredí so Spišskou Novou Vsou v utorok 4. augusta o 17.00 h.

Prehľad hráčov v príprave HC Košice:

Brankári: Július Hudáček, Dominik Pec.
Obrancovia: Ľubomír Chmelo , Radek Deyl, Michal Grman, David Halász, Ján Homer, Juraj Kledrowetz, Ján Tabaček.
Útočníci: Peter Bartoš, Juraj Faith, Ondrej Gmitter, Stanislav Gron, Henrik Höglund, Rudolf Huna, Peter Húževka, Richard Jenčík, Jaroslav Kmiť, Marek Mertel, Michel Miklík, Marcel Šimurda, Juraj Sýkora, Marcel Baláž.

Porgram prípravných zápasov HC Košice:

Utorok 4. augusta: Spišská Nová Ves (d, 17.00), piatok 7. augusta: Banská Bystrica (d, 17.00), štvrtok 13. augusta: Zlín (v, 16.00, Rona Cup v Trenčíne), piatok 14. augusta: Třinec (v, 13.00, Rona Cup v Trenčíne), sobota 15. augusta: Zvolen (v, 16.00, Rona Cup v Trenčíne), utorok 18. augusta: Spišská Nová Ves (v, 17.00), piatok 21. augusta: Liptovský Mikuláš (d, 17.00), utorok 25. augusta: Trenčín (d, 18.15, Cassovia Hockey Cup), streda 26. augusta: Slovan Bratislava (d, 18.15, Cassovia Hockey Cup), štvrtok 27. augusta: Liptovský Mikuláš (d, 18.15, Cassovia Hockey Cup), piatok 4. septembra: Banská Bystrica (v, 17.00).


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/