(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
POHODA: Sviečky za obeť a zranených po tragédii horeli aj v Košiciach
@ Aktuálne -> Región     Jul 22 2009 - 12:13 GMT
BRATISLAVA 22. júla (SITA) - Po Bratislave a Trenčíne si obeť a zranených tragédie, ktorá sa udiala na 13. ročníku festivalu Bažant Pohoda, pripomenuli zapálením sviečok aj v Košiciach. Podobne ako prvé dve iniciatívy, aj táto vznikla spontánne na sociálnej sieti Facebook. Košičania a Košičanky sa začali schádzať pri Morovom ståpe na Hlavnej ulici okolo 20.00.

Akcia sa mala začať príhovorom spoluorganizátorky Dariny Starnovej, ktorá mala zapáliť prvé tri sviečky. To sa zmenilo, keď návštevníci a návštevníčky začali zapaľovať sviece hneď ako začala hrať hudba. Zmena plánu však podľa Starnovej nebola problém, pretože "ľudia boli skvelí", povedala pre agentúru SITA. Dokopy bolo zapálených 528 sviečok nielen za obete a zranených, ale aj ako vyjadrenie podpory "Miša Kaščáka a jeho festivalu, na ktorý mnohí napriek hroznému nešťastiu nezanevrú", píše sa v skupine Zapálenie sviečok za obeť a ranených na festivale POHODA 2009 na Facebooku. Okrem hry na africký bubon djembe sprevádzala akciu ohňová šou.

Podporu tým, ktorí utrpeli po páde stanu zranenia, vyjadrili aj ďalší. Na sociálnej sieti Twitter sa objavili správy, že zamestnanci a zamestnankyne niektorých firiem darujú krv pre tých, čo to po festivale Pohoda potrebujú.

Trinásty ročník festivalu Bažant Pohoda na trenčianskom letisku predčasne ukončili po tom, čo sa v sobotu popoludní areálom prehnala búrka sprevádzaná silným vetrom. Otvorený stan O2 Arény to nevydržal a zrútil sa počas koncertu na stovky ľudí. Neprežil to 29-ročný muž z Piešťan. Celkovo bolo hospitalizovaných 40 pacientov, ďalších 56 ošetrili ambulantne. O život stále bojujú dvaja ľudia, 25-ročný muž z Veľkého Krtíša a 19-ročná dievčina z Trenčína, ktorí po zrútení festivalového stanu utrpeli ťažké poranenia hlavy. Organizátori festival predčasne ukončili a nariadili evakuáciu. Na festivale bolo približne 35-tisíc ľudí. Príčiny tragédie vyšetruje polícia.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/