(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
SÚDY: Nález ÚS o Špeciálnom súde je pripravený na zverejnenie
@ Aktuálne -> Politika     Jul 16 2009 - 12:31 GMT
KOŠICE 16. júla (SITA) – Nález Ústavného súdu SR o tom, že zákon o Špeciálnom súde je v rozpore s ústavou, je pripravený na zverejnenie. Predsedníčka Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivetta Macejková dnes na tlačovej konferencii informovala, že podpísala konečnú redakciu nálezu. „Ja som si povinnosti splnila. Je to otázka vydania v Zbierke zákonov. Všetci budú mať možnosť s nálezom sa oboznámiť aj s dôvodmi, prečo tak bolo rozhodnuté,“ povedala.

Macejková sa zároveň znova ohradila voči kritike Ústavného súdu SR, ktorá nasledovala po rozhodnutí o Špeciálnom súde. Reakcie označila za nenormálne. „Vyhlásenie novinárov a niektorých politikov boli nešťastné, keď nie nevhodné. Všetci sa vyjadrili bez znalosti celého nálezu a jeho odôvodnenia. Nie je mysliteľné, aby sa robili také vyhlásenia, aké boli... a používali sa také výrazové prostriedky na rozhodovaciu činnosť ústavného súdu... Ide o znevažovanie ústavného súdu,“ uviedla.

Macejková zároveň dodala, že nie je proti „odbornej a oprávnenej kritike“. Podľa nej sa však „spustila kampaň, ktorá bola o emóciách a bola navyše“.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/