(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Košice v Rakúsku dosiaľ iba s 2 duelmi, teraz čaká Šachťor
@ Aktuálne -> Šport     Jun 29 2009 - 05:28 GMT
Futbalisti MFK Košice odohrali v rámci herného sústredenia v Rakúsku dosiaľ iba dva prípravné zápasy, v pondelok 29. júna však od 19.00 h nastúpia proti aktuálnemu a poslednému držiteľovi Pohára UEFA, ukrajinskému veľkoklubu Šachťor Doneck
WINDISCHGARSTEN 29. júna (SITA) - Futbalisti úradujúceho víťaza Slovenského pohára MFK Košice absolvovali v rámci herného pobytu v rakúskom Windischgarstene z doterajších štyroch možných medzinárodných duelov iba dva prípravné zápasy. Zverenci trénera Jána Kozáka st. podľahli v stredu 24. júna cyperskému klubu Apoel Nikózia 1:2 (vedúci gól MFK strelil po zmene strán Juraj Hovančík, pozn.) a v sobotu 27. júna zdolali amatérov rakúskeho tímu Red Bull Salzburg 1:0. Víťazstvo pre Košičanov zabezpečil v 14. min slovenský reprezentant Ján Novák.

"Vo vcelku vyrovnanom zápase sa prestriedali všetci hráči nášho mužstva. Viťazný gól strelil Novák po úniku, keď z hranice pokutového územia obstrelil súperovho brankára. Bola to jedna z mála vyložených šancí v tomto stretnutí, v ktorom sme rakúskeho súpera nepustili do žiadnej vyloženej príležitosti," povedal pre oficiálnu internetovú stránku MFK vedúci košického A-mužstva Ivan Kozák.

Na úvod sústredenia mali "východniari" v utorok 23. júna nastúpiť proti Interblocku Ľubľana, slovinský tím však do Rakúska vôbec nepricestoval. Náhradou za tento neuskutočnený súboj mal byť pre Košičanov piatkový zápas proti SV Mattersburg, nepriaznivé počasie (dážď a búrka) a tým aj nespôsobilý terén však povedali tomuto stretnutiu jednoznačné nie.

Záver pobytu futbalistov MFK Košice vo Windischgarstene však "okorenia" dve konfrontácie s veľmi kvalitnými tímami: v pondelok 29. júna o 19.00 h to bude meranie síl s aktuálnym a posledným držiteľom Pohára UEFA Šachťorom Doneck (v ukrajinskom klube pracuje v pozícii šéfa medzinárodného úseku bývalý špičkový svetový rozhodca, Slovák Ľuboš Micheľ, pozn.) a na utorok 30. júna je naplánovaný duel s ruským mužstvom Saturn Moskovská oblasť. "Všetci sa už veľmi tešíme. Pre slovenské mužstvo totiž nie je každodennou udalosťou zmerať si sily s víťazom Pohára UEFA," uviedol na margo najbližšieho súpera generálny riaditeľ MFK Košice Jozef Vukušič.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/