(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
KOŠICE: Mesto predstaví na veľtrhoch možnosti investovania
@ Aktuálne -> Región     Jun 08 2009 - 10:15 GMT
KOŠICE 8. júna (SITA) – Pracovná skupina pre investície pripravuje prezentáciu mesta Košice na svetových investičných a realitných veľtrhoch Expo Real v Mníchove a MAPIC v Cannes. Lídrom košického tímu, ktorý bude prezentovať mesto na oboch veľtrhoch, by mal byť hlavný architekt mesta Košice Martin Drahovský, ktorý má bohaté medzinárodné skúsenosti. „Cieľom našej účasti na týchto prestížnych veľtrhoch je prezentovať Košice ako atraktívnu destináciu s investičnými príležitosťami, získať kontakty na potenciálnych investorov a ponúknuť im vhodné lokality v našom meste,“ uviedol člen pracovnej skupiny pre investície a zástupca hlavného architekta mesta Košice Martin Jerguš.

Expo Real v Mníchove patrí k najnavštevovanejším veľtrhom a v októbri 2009 sa už po dvanásty raz stane miestom výmeny názorov developerov a investorov, prezentácie projektov a noviniek v segmente nehnuteľností a nadväzovania obchodných kontaktov. Na vlaňajší 11. ročník podujatia prišlo 1 856 vystavovateľov zo 78 krajín sveta, ktorí si prenajali plochu viac ako 74-tisíc metrov štvorcových, a 42-tisíc návštevníkov a reprezentantov firiem. Expo Real ponúka nové trendy v oblasti investícií a orientáciu na svetovom investičnom a realitnom trhu pre odbornú klientelu.

Veľtrh komerčných nehnuteľností MAPIC v Cannes sa koná tohto roku už po pätnásty raz. Minulý rok sa okrem developerov a maloobchodných reťazcov prvý raz sústredil aj na mestá a regióny, pre ktoré je development komerčných nehnuteľností jednou zo strategických priorít v územnom plánovaní. Do Cannes prišlo vlani 1 056 vystavovateľov zo 71 krajín sveta, ktorí sa prezentovali na 12 700 metroch štvorcových výstavnej plochy. MAPIC otvára možnosti pre prezentáciu investičných ponúk a je považovaný za jedno z najprestížnejších podujatí tohto druhu.

„Na jeseň 2009 pripravuje pracovná skupina pre investície v spolupráci so strategickými partnermi aj vlastnú medzinárodnú investičnú konferenciu mesta s medzinárodnou účasťou, ktorá sa uskutoční v Košiciach,“ informoval vedúci komunikačného referátu košického magistrátu Jaroslav Vrábeľ. Dodal, že pracovná skupina pre investície v súčasnosti komunikuje s približne 20 investormi, ktorých projekty, pohybujúce sa v hodnote desiatok miliónov eur, môžu byť realizované v regióne Košíc v nadchádzajúcom období.

V rámci úvodnej časti konferencie, všeobecnej prezentácie mesta, získajú potenciálni investori informácie o súčasnom stave investícií v Košiciach, o dlhodobej investičnej stratégii mesta, konkrétne o priemyselných zónach a územiach pripravených na príchod investícií.

V druhej časti konferencie účastníci uvedú príklady súčasných investícií v regióne Košíc, dozvedia sa o možnostiach získania štátnej pomoci na vybrané druhy investícií a tiež o možnostiach čerpania zdrojov zo štrukturálnych fondov na podporu investičných zámerov. Súčasťou konferencie budú panelové diskusie podľa druhu investícií do jednotlivých oblastí priemyslu, ako sú IT, doprava a logistika, výroba či kreatívny priemysel. Predstavený bude aj projekt Európske hlavné mesto kultúry 2013 i ďalšie významné projekty a podujatia v meste (napr. MS v hokeji 2011) vo vzťahu k investíciám.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/