(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Pokračuje proces v prípade vražednej streľby v krčme
@ Aktuálne -> Polícia     Mar 11 2009 - 17:55 GMT
(SITA) - Na Okresnom súde Košice I pokračuje vo štvrtok pojednávanie v prípade streľby v krčme v Ruskom Hrabovci v okrese Sobrance. Obžalovaným z vraždy, pokusu o vraždu, nedovolené ozbrojovania a vydierania je 47-ročný Boris Š. Súd však vykoná dokazovanie iba k skutku vydierania. Na prvom pojednávaní sa totiž invalidný dôchodca priznal, že v júni 2008 opitý strelil revolverom, na ktorý nemal povolenie, do hlavy Jána R., potom trafil do chrbta ďalšieho hosťa Jána P. a vzápätí ešte dvakrát strelil do hlavy Jána R. Ten zomrel na mieste, druhý postrelený prežil s ťažkými zraneniami.

Vydierania sa Boris Š. podľa obžaloby dopustil, keď po streľbe pred krčmou nútil so zbraňou v ruke miestnu ženu, aby ho svojím autom odviezla preč. On to popiera. Na pojednávaní už vypovedal psychiater. Tvrdil, že Boris Š. nebol za svoj skutok celkom zodpovedný. Trpí totiž poruchou osobnosti, ktorá je dôsledkom mechanického poškodenia mozgu pri úraze. Súd na ďalšom pojednávaní vypočuje ešte jedného psychiatra a psychologičku.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/