(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
Projekt Auparku Košice napriek kríze napreduje
@ Aktuálne -> Životné prostredie     Mar 06 2009 - 08:53 GMT
(SITA) – Ústne prerokúvanie žiadosti spoločnosti HB Reavis Slovakia o výrub stromov a drevín na Námestí osloboditeľov a parčíku za Pamätníkom neznámeho vojaka, ktoré majú ustúpiť výstavbe obchodno-zábavného centra, sa uskutoční v utorok 10. marca. Ako dnes agentúru SITA informoval hovorca HB Reavis Slovakia Roman Karabelli ide o dôležitý krok.

Mesto nariadilo ústne pojednávanie o žiadosti na mieste a bude spojené s obhliadkou za účasti zástupcov mesta, investora, Krajského pamiatkového úradu Košice, Regionálneho centra ochrany prírody a mimovládnych environmentálnych organizácií Sosna a Priatelia zeme. Predmetom pojednávania bude okrem iného zhodnotenie spoločenskej hodnoty drevín na základe odborných dendrologických posudkov a doriešenie návrhov konkrétnej náhradnej výsadby.

„Tak ako sme sa zaviazali už v procese zisťovania dopadov na životné prostredie (EIA), zabezpečili sme projekt náhradnej výsadby stromov v adekvátnej protihodnote za zeleň, ktorú je treba odstrániť,“ vysvetlil Karabelli.

Spoločnosť HB Reavis Slovakia pokračuje v prípravách na začiatok výstavby košického Auparku a toto konanie posunie realizáciu vpred. „Už vydané územné rozhodnutie pre stavbu by malo v krátkom čase nadobudnúť právoplatnosť a vytvoriť tak priestor pre začatie stavebného konania,“ informoval Karabelli. Kompletnú projektovú dokumentáciu pre stavebné konanie už developer zaslal dotknutým organizáciám a postupne získava ich stanoviská.

„Právoplatné územné rozhodnutie posunie náš projekt výrazne bližšie ku skorej realizácii. Aj v čase, keď je celé odvetvie v kríze a iné developerské spoločnosti svoje projekty zastavujú, je pre nás Aupark v Košiciach jedným z prioritných projektov. Výstavba moderného nákupno-zábavného centra mestského typu vytvorí v Košiciach už čoskoro stovky nových pracovných príležitostí. Sme presvedčení, že po dokončení si veľmi rýchlo získa priazeň mnohých verných návštevníkov. Už v súčasnosti evidujeme veľký záujem o obchodné aj kancelárske priestory v Auparku. S prvými nájomcami sme už začali podpisovať zmluvy,“ povedal Karabelli.

HB Reavis Slovakia je spoločnosť, ktorá na slovenskom realitnom trhu pôsobí od roku 1993. V priebehu minulého roka expandovala do Česka a Maďarska. Medzi jej najvýznamnejšie dokončené stavby patrí nákupné centrum Aupark, Apollo Business Center I a II, City Business Center I-II – všetky v hlavnom meste. V investičnom pláne, ktorý len na Slovensku a v Čechách dosahuje poldruha miliardy eur, dominuje multifunkčné Twin City a kancelársky komplex CBC III-V. Po úspešnej realizácii nákupno-zábavného komplexu Aupark v hlavnom meste sa spoločnosť HB Reavis Group rozhodla vybudovať Auparky nielen v ďalších regionálnych mestách Slovenska, ale aj v susednej Českej republike. Aupark bude stáť v Žiline, Košiciach, Trenčíne, Piešťanoch, Ružomberku, Brne, Ostrave, Hradci Králové a v Karvinej.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/