(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
TEKO očakáva kladný hospodársky výsledok
@ Aktuálne -> Ekonomika a financie     Jan 28 2009 - 03:58 GMT
(SITA) -Akciová spoločnosť Tepláreň Košice (TEKO) očakáva za rok 2008 kladný hospodársky výsledok v objeme takmer 1,66 mil. eur. Uviedol to v utorok na tlačovej besede predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TEKO Ladislav Lazár a ďalší predstavitelia spoločnosti. TEKO v minulom roku vyrobila vyše 3,7 mil. GJ tepla a 350 tis. MWh elektrickej energie. Podľa ich vyjadrenia sa kríza v dodávkach plynu spoločnosti nedotkla, pretože až 70 percent výroby tepla pokrývajú spaľovaním čierneho energetického uhlia.

Ako informoval podpredseda predstavenstva Ladislav Koch, podľa predbežných údajov tržby za dodávku tepla dosiahli vyše 46,47 mil. eur a za výrobu a predaj elektriny dosiahli takmer 29,88 mil. eur. Spoločnosť za posledné dva roky investovala do technológií okolo 33, 2 mil. eur. Tohto roku chcú začať s rozsiahlo rekonštrukciou kotlov PK-3 a PK-4, ktorá si vyžiada náklady okolo 80 mil. eur, informoval ďalej Koch. Modernizačná akcia má byť financovaná z viacerých zdrojov - z úveru, pričom sa chcú uchádzať aj o prostriedky zo štrukturálnych fondov.


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/