(c) - autorské práva Box Network s.r.o., prevádzkovateľ www.cassovia.sk . Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Box Network s.r.o. je výslovne zakázané. Viac informácií: info@cassovia.sk tel. 0905 942 606
BASKETBAL-EL: Košice chcú byť v stredu o krok bližšie k postupu
@ Aktuálne -> Šport     Nov 18 2008 - 06:30 GMT
(SITA) - Basketbalistky Maxima Broker Košice čaká po týždni voľna v stredu o 17.30 h na domácej palubovke Infiniti arény zápas proti outsiderovi D-skupiny Euroligy - francúzskemu Lattes Montpellier. Víťazstvo by prakticky posunulo Košičanky do osemfinále Euroligy a prerušilo by nepríjemnú trojzápasovú šnúru prehier z posledných dvoch euroligových zápasov so Spartakom Moskva (75:89) a TEO Vilnius (49:72) a extraligového mestského derby s Cassoviou (69:74).

"Nemôžeme prepadnúť dojmu, že Montpellier je ľahký súper. Hoci vo všetkých piatich euroligových zápasoch prehral, nesmieme zabúdať, že my sme tam v prvom kole vyhrali so šťastím v úplnom závere o 2 body, na palubovke talianskeho Schia viedli prakticky celý zápas a tiež prehrali až v závere a s tureckým Fenerbahce prehrali až po predĺžení. Sužujú ich však zranenia, posledné zápasy im chýba Američanka Whittingtonová a francúzska reprezentantka Bonnanová," hodnotil stredajšieho euroligového súpera generálny manažér basketbalistiek Maxima Broker Košice Daniel Jendrichovský. Francúzkam sa nedarí ani v domácej súťaži, po 10 zápasoch majú na konte päť prehier a v tabuľke francúzskej najvyššej súťaže im patrí až 5. miesto. V sobotu podľahli na domácej palubovke majstrovi z Bourges rozdielom triedy 48:70. "Víťazstvo nám prakticky zabezpečí miesto medzi prvými štyrmi klubmi D-skupiny a posunie nás do vyraďovacích bojov Euroligy. Vďaka trom posledným prehrám však nie sme v takej pohode, ako by sme chceli byť. Počas víkendu sme mali v slovenskej extralige voľno, a tak sme mali dosť času na nerušenú prípravu na stredajší duel, ako aj na doliečenie všetkých drobných zranení, ktoré si niektoré hráčky ťahali už od zápasu so Spartakom Moskovská oblasť," komentoval Jendrichovský prípravu Košičaniek. "Príčinu nášho pádu, keď sme za 8 dní prehrali tri zápasy, vidíme najmä v sebauspokojení po zápase so Spartakom a v neospravedlniteľnom podcenení Cassovie v zápase domácej extraligy. Vďaka tomu sa z kádra vytratila pohoda, čo sa prejavilo najmä v zápase s Vilniusom. Môžeme si za to sami. Už sa to nesmie zopakovať. Musíme hrať v každom zápase naplno a koncentrovane od prvej do poslednej minúty," objasňoval príčiny košického prepadu formy v posledných dvoch týždňoch Daniel Jendrichovský. V stredu bude trénerovi slovenského majstra Štefanovi Svitekovi chýbať dlhodobo zranená rozohrávačka Ivana Jalčová. Anna Jurčenková opäť nastúpi zo sebazaprením. V akom stave bude jej päta a achilovka, bude jasné až pred zápasom. "Anka bude musieť ísť po ukončení nášho účinkovania v Eurolige na operáciu. Sú dni, keď absolvuje tréning či zápas naplno, a dni, keď na palubovke pre bolesť vydrží sotva pár minút," oznámil nepríjemnú správu generálny manažér slovenského majstra. "Víťazstvo v stredu je pre nás prvoradé, potom sa sústredíme na ďalší krok. S jedlom rastie chuť. Po úspešnom vstupe sme mali veľké oči a dve prehry nás dostali do reality. No aj tak, mať postup prakticky vo vrecku už po šiestich zápasoch, to by bol výborný výsledok pre košický basketbal. Škoda zápasu vo Vilniuse. Prehra ma až tak nemrzí, ako jej výška. Posledných 5 minút zápasu, keď sme dovolili súperovi zvýšiť náskok z ôsmich na konečných dvadsaťtri bodov, nás ešte môže veľmi mrzieť," zhodnotil doterajšie účinkovanie slovenského majstra v najprestížnejšej ženskej európskej klubovej súťaži D. Jendrichovský.

Program 6. kola Euroligy v D-skupine, streda 19. 11. (začiatky stretnutí v SEČ):

Maxima Broker Košice - Lattes Montpellier (17.30 h)
TEO Vilnius - Fenerbahce Istanbul (17.45 h)
Beretta Famila Schio - Spartak Moskovská oblasť (20.30 h)
Aktuálny stav v D-skupine:
1. Spartak 5 4 1 429:332 9
2. Vilnius 5 4 1 359:299 9
3. Košice 5 3 2 343:354 8
4. Fenerbahce 5 3 2 359:390 8
5. Schio 5 1 4 315:382 6
6. Montpellier 5 0 5 361:409 5


(c) Cassovia.Sk / https://www.cassovia.sk/